Home » Biuro

Category Archives: Biuro

Prowadzisz sklep? Sprawdź, jakie artykuły biurowe są Ci niezbędne

Podstawą sprawnie funkcjonującego sklepu są właściwie skompletowane artykuły biurowe, które wspomagają pracę urządzeń do biura. Dobre wyposażenie zapewnia wygodę zatrudnionych tam osób, ułatwia każdego dnia wykonywanie różnego rodzaju obowiązków oraz pozwala zachować porządek w dokumentach. Co warto kupić?

Niezbędne urządzenia do biura w sklepie

W codziennej pracy spotykamy się z koniecznością estetycznego przedstawienia swoich propozycji czy oferty. Każdego dnia tworzymy oferty i cenniki, a forma, w jakiej je przedstawiamy, świadczy o naszym profesjonalizmie – nawet regulamin sklepu powinien ładnie wyglądać, a przecież musi wisieć w każdym pomieszczeniu. W przypadku sklepu internetowego, naszą ofertę możemy wysyłać w formie listowej. Przyda się więc laminator i bindownica, by móc samodzielnie oprawić dokumenty. Dzięki temu nie będziemy musieli wynosić dokumentów z firmy, a także oszczędzimy czas i pieniądze. Wśród potrzebnych w sklepie urządzeń do biura można wymienić także metkownice – za pomocą tego urządzenia na każdy przedmiot nakleimy małą kartkę, na której umieścić różne dane. Dzięki metkownicom możemy szybko i wydajnie oznaczyć i wycenić duże ilości przeróżnego rodzaju towarów. Oczywiście potrzebna jest także kasa i komputer z drukarką – w przypadku sklepu internetowego często będziemy wysyłać faktury drogą elektroniczną, ale jeśli zażyczy sobie papierowej, musimy ją wydrukować. Oczywiście, musimy mieć również różne artykuły biurowe, choćby długopis, by taki dokument podpisać.

Nie tylko urządzenia do biura. Jakie artykuły biurowe warto mieć w sklepie pod ręką?

W sklepie również wytwarzamy wiele dokumentów, więc warto kupić artykuły biurowe (zobacz: https://www.pasazbiurowy.pl/), które pomagają nam segregować, archiwizować i przygotowywać dokumenty. Najlepiej przechowywać je ciągle w tym samym miejscu, bo szybko się gubią ze względu na niewielki rozmiar. Świetnie sprawdzą się organizery średniej wielkości, w których zmieszczą się: zszywacz, markery i zakreślacze, spinacze, taśma klejąca, długopisy i ołówki. Ładnie ułożone przedmioty będą zawsze pod ręką, bo nie tracić czasu na szukanie ich w szafie lub innych, pojemnych meblach biurowych. W każdym biurze potrzebne są teczki, segregatory, pudła archiwizacyjne, organizery czy szuflady na biurko. W opisywaniu i segregowaniu może pomóc drukarka etykiet, dzięki której szybko, sprawnie i łatwo wydrukujemy potrzebne naklejki z dokładnym opisem. Pliki, choćby faktury, rachunki czy rozliczenia księgowe, możemy składować w szafkach, szufladach, wysuwanych pojemnikach, zawieszać na specjalnych stelażach lub po prostu wkładać do odpowiednio opisanego segregatora. Potrzebne będą również także specjalne przekładki i etykiety samoprzylepne oraz plastikowe obwoluty, w których przechowuje się pojedyncze dokumenty. Kupmy więc odpowiednie szafki do przechowywania dokumentów, które są nam potrzebne do pracy.

Dobrze wybrane artykuły biurowe i urządzenia do biura ułatwią pracę na każdym stanowisku pracy, także w sklepie. Warto wydać pieniądze, by pracę uczynić sprawną i efektywną.

Zrób to zanim będzie za późno! 5 sposobów na zdrowy kręgosłup

Przy biurku siedzimy wiele godzin, a nawet jeśli krzesło jest idealnie dobrane, w końcu i tak zaczniemy narzekać na bóle pleców. Ani się obejrzymy, a kręgosłup zacznie nam tak dokuczać, ze trudno będzie chodzić czy leżeć. Chcąc się uchronić przed takim stanem, trzeba odpowiednio dbać o swoje zdrowie. Wybierzmy do biura naprawdę wygodne krzesła biurowe oraz podpórki pod plecy, podnóżki ergonomiczne i podkładki pod mysz, które sprawiają, że praca przy biurku będzie przyjemniejsza. Ponadto ruszajmy się i ćwiczmy.

Jak dbać o kręgosłup? Nie tylko odpowiednie krzesła biurowe są ważne

Na problemy z kręgosłupem, z którymi zmagają się coraz młodsi ludzie, wpływa głównie siedzący tryb życia i praca przy komputerze – taka postawa obciąża bowiem szyję, barki i lędźwie, a siedzenie nawet na wygodnych krzesłach biurowych nie sprzyja zdrowiu. Wiele osób unika wszelkiego ruchu, wszędzie przemieszczając się samochodem. Czynniki te mogą prowadzić do powstania poważnych dolegliwości, między innymi dyskopatii, zwyrodnienia kręgosłupa czy rwy kulszowej, które objawiają się bólem pleców, karku i szyi, które mocno doskwierają w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli bardzo nas boli, musimy skontaktować się ze specjalistą. Pamiętajmy, że wczesne zdiagnozowanie, a także dobrze dobrana i odpowiednio zastosowana rehabilitacja umożliwiają powrót do pełni zdrowia. Zadbajmy także o prawidłową postawę przy biurku, a pomocne będą dobrze wyprofilowane krzesła biurowe. Siedząc, pamiętajmy, że nogi muszą być ustawione pod kątem prostym, a ręce luźno leżeć na biurku, mniej więcej na wysokości serca, do tego nasza sylwetka musi być wyprostowana, a plecy oparte o krzesło. Przyjmujmy także prawidłową postawę podczas przenoszenia ciężkich rzeczy – stopy muszą być oddalone od siebie, a kolana ugięte. Podnosząc używajmy obydwu rąk, a przedmiot trzymajmy blisko ciała, aby zmniejszyć nacisk na kręgosłup. Napnijmy brzuch i mięśnie pleców, aby plecy pozostały w tej samej pozycji przez cały czas podnoszenia. Ciężar podnośmy delikatnie i stopniowo rozprostowując ugięte kolana, ale nie uginając pleców.

Nie tylko dobre krzesła biurowe pomogą? Jak ćwiczyć, by kręgosłup nie bolał

Aby zadbać o kręgosłup nie musimy codziennie ćwiczyć bardzo długo – wystarczy po przebudzeniu zrobić trzy proste ćwiczenia, np. kilka przysiadów, skłonów tułowia, wymachów rąk i ćwiczeń oddechowych. Osobom zapracowanym zaleca się także krótki spacer po pokoju, co około dwie godziny, następnie powrót do pozycji siedzącej, wyprostowanie się i spojrzenie w górę, tak aby rozluźniły się mięśnie przy kręgosłupie szyjnym. Dobrą pozycją, służącą relaksacji dolnych mięśni kręgosłupa, jest leżenie na płaskim podłożu z ugiętymi pod kątem prostym nogami, które dla wsparcia możemy położyć na krześle. Ćwiczyć można nawet nie wstając z krzeseł biurowych. Proste ćwiczenie na rozluźnienie szyi wymaga rozluźnienia i ściągnięcia łopatek. Pochylamy głowę do piersi i powoli zataczamy nią łuk – od jednego ramienia do drugiego. Następnie prostujemy głowę i niespiesznie przechylamy ją do każdego z ramion, rozciągając boczną część szyi. W czasie pracy biurowej ważne jest także rozluźnienie pleców. Usiądźmy prosto, połóżmy prawą rękę na lewym kolanie i skręćmy tułów w lewo, układając lewą dłoń na krześle za sobą. Pozostańmy w skręcie kilka sekund. Potem wyprostujmy się i wykonajmy skręt w drugą stronę.

Troska o kręgosłup jest konieczna, by długo i dobrze nam służył. W pracy siedźmy na wygodnych krzesłach biurowych, ale nie zapomnijmy także o ruchu, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Artykuł powstał we współpracy z Pasaż Biurowy.

Zapomniany sprzęt biurowy

Współczesne biura w niczym nie przypominają tych sprzed dwudziestu lat. Pendrive’y całkowicie zastąpiły archaiczne już płyty CD, a aplikacje na firmowych smartfonach sprawdzają się o wiele lepiej niż tradycyjne kalendarze biurowe. W zapomnienie odchodzą też wypukłe monitory i telefony stacjonarne.

Biurowe rewolucje

Najpierw maszyna do pisania, później komputer z wypukłym monitorem, a teraz laptopy, smartfony i tablety – w krótkim czasie firmy wyposażyły swoje biura w nowoczesne urządzenia, a po stosowanych niegdyś sprzętach pozostały już tylko wspomnienia. Zmieniły się główne narzędzia pracy, lecz w wielu przypadkach doszło też do redukcji sprzętów i przedmiotów biurowych. Z naszych biurek poznikały kalkulatory, które zostały zastąpione przez narzędzia internetowe oraz aplikacje na smartfony. Ten sam los spotkał zresztą zegarki oraz notatniki – ich kupowanie zaczęło mijać się z celem w dobie elektronicznych notesów oraz czasomierzy dostępnych na ekranach komputerów. Z blatów biurek poznikały także stojaki na płyty CD, a ze ścian pozdejmowano archaiczne kalendarze biurowe – przestały one spełniać swoją rolę w czasach, w których ustawiamy w systemie komputerowym przypomnienia o ważnych spotkaniach lub deadline’ach. Te wszystkie zmiany sprawiły, że nasze biura stały się przestronniejsze, a praca bardziej efektywna. W miejscu zapomnianych sprzętów pojawiły się natomiast nowe przedmioty, które zwiększają komfort przebywania w biurze.

Wygodnie i zdrowo

Warto wspomnieć choćby o ergonomicznych podpórkach pod plecy, które odciążają kręgosłup i umożliwiają przybranie optymalnej postawy podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze. Na biurkowych blatach pojawiły się natomiast specjalnie wyprofilowane podkładki pod myszkę, które zapobiegają bólom nadgarstków oraz rozwojowi drobnoustrojów. W wielu biurach w zapomnienie odeszły również tradycyjne drukarki, które zostały z powodzeniem zastąpione przez wygodne i ekonomiczne urządzenia wielofunkcyjne. Kiedyś podstawą utrwalania dokumentów było ich drukowanie lub zapisywanie przy użyciu płyty CD. Teraz możemy je skanować, przesyłać pocztą elektroniczną lub przenosić za pomocą pendrive’ów, co przyspiesza wykonywanie biurowych zadań.
Rozwój nowych technologii i biurowych sprzętów znacznie ułatwił pracę sekretarek, lecz także zwiększył ich komfort podczas realizowania obowiązków służbowych. Wraz z pojawieniem się nowych technologii powstały też przedmioty stworzone z myślą o zdrowiu pracowników tj. podpórki pod plecy i podkładki pod mysz, które zapobiegają zniekształceniom kości i stawów, pomagając zachować dobrą formę osobom zatrudnionym w biurze.

Urządzenia, które wspomagają pracę w biurze

Prace biurowe jednym kojarzą się z potworną nudą, innym z nigdy niekończącą się harówką na miarę Syzyfa, a jeszcze innym z całym morzem papieru, różnokolorowych karteczek, segregatorów, spinaczy i flamastrów oraz dziwnych przyrządów. Jeśli należysz do tej ostatniej grupy, pewnie jesteś biurowym gadżeciarzem i ucieszy Cię zestaw przydatnych biurowych urządzeń, z których (dla dobra firmy oczywiście!) możesz mieć biurową frajdę.

Designerskie towary pierwszej biurowej potrzeby

Obowiązkowo na każdym biurku muszą znaleźć się przybory do pisania, pojemnik na spinacze, zszywacz i zszywki, karteczki do notatek czy dziurkacz. Cudowne jest to, że dziś nie muszą to być nudne i brzydkie, szare, metalowe ohydztwa rodem z PRL-U (choć uwaga, design lat 60. wWraca do łask!). Nim kupisz pierwszy z brzegu pojemnik na spinacze czy uchwyt na taśmę klejąca, rozejrzyj się dobrze. Możesz znaleźć te przedmioty w zupełnie nowej formie. Elegancko wyglądać będzie drewniany zestaw – z drewna możesz mieć nawet temperówkę. Jest też cały szereg zabawnych ludzików przytrzymujących dla Ciebie przybory, a nawet takie, które artysta zaprojektował i wykonał własnoręcznie – rzeźbione lub nowatorsko wyplecione z makulatury. Dobrze się rozejrzyj!

Porządna klasyka

Jest i zestaw urządzeń, które oprócz tego, że po prostu fajnie się z nich korzysta, są naprawdę przydatne. Ot chociażby niszczarki do dokumentów. Dzięki ustawie o ochronie danych osobowych mamy szansę patrzeć, jak elektryczna niszczarka tnie na drobne paseczki całe stosy niepotrzebnych akt. Kartki walają się po całym biurze, a narada z szefem tuż? Pobaw się przez chwilę bindownicą. Podziurkujesz wydruki i nałożysz im grzbiet w wybranym przez siebie kolorze. Na naradzie będziesz wyglądać na dobrze przygotowanego profesjonalistę, a co frajda, to frajda.

organizacja biura

I jeszcze laminator. Brzmi jak terminator, bo to urządzenie do zadań specjalnych. Porywa warstwą folii ważne dokumenty, sprawy godne utrwalenia i zabezpieczenia. Jeśli jesteś gadżeciarzem  – będziesz mieć prawdziwą frajdę, patrząc jak dokumenty jeszcze ciepłe wysuwają się  elegancko zafoliowane.

Biurowe nowinki

Wbrew pozorom biura też idą z duchem czasu. Dobrze jest zaopatrzyć się w magiczną skrzyneczkę – estetyczne pudełko, które służy jako ładowarka do wszystkich urządzeń. Jak? Ukrywa w sobie wszelkie możliwe końcówki ładowarek, podłączasz jednym kablem całe pudełko do prądu i trzymając kable estetycznie schowane – ładujesz wszystko, co potrzebujesz.

A może drukarka etykiet? Nie musisz już żmudnie opisywać segregatorów i teczek, albo drukować etykiety na zwykłej drukarce i wycinać. Używasz po prostu przenośnej, małej i zgrabnej drukarki etykiet i opisujesz, oklejasz wszystko co potrzebne – dokumenty, kartony, teczki – czego dusza zapragnie. Praca w biurze może być też zabawna, kolorowa i designerska, a biurowe gadżety nie ograniczają się do firmowych smyczy i długopisów. Znajdź trochę radości w pracy! Użyj bindownicy, drukarki etykiet albo drewnianej temperówki!

Zorganizowana polityka firmy, pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze

W przypadku, gdy mamy do czynienie z aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa, obowiązują korzystne dla firmy zasady opodatkowania. Jakie warunki powinny być spełnione, żeby można było mówić o ZCP? Jak określane jest ono w ustawach podatkowych?

(więcej…)

Niezbędne akcesoria w biurze

 

Biuro znajduje się w każdej firmie. Jest miejscem, gdzie załatwiane są wszelkiego rodzaju sprawy formalne oraz niejednokrotnie przeprowadzane rozmowy z partnerami handlowymi czy potencjalnymi klientami. Wyposażenie biura to nie tylko meble i komputery, ale również różnego rodzaju akcesoria biurowe. Co powinno się obowiązkowo znaleźć w każdym biurze?

 

Jakie urządzenia biurowe?

 

W pierwszej kolejności zazwyczaj kupowane są meble. Czas spędzany przed komputerem nie powinien bowiem  powodować uczucia dyskomfortu i uszkadzać kręgosłupa. Dopiero później kompletowane są akcesoria do biura. Podstawą są oczywiście komputery oraz urządzenia pomocnicze – drukarki, kserokopiarki, niszczarki itd. Wszystkie te sprzęty pozwalają na usprawnienie pracy oraz uczynienie ją łatwiejszą do wykonania. Zbindowane, posegregowane dokumenty są lepsze do przechowywania niż luźne karki. Starannie schowane dyplomy czy umowy z kolei zachowają swój pierwotny wygląd na długi czas. W biurze, w którym często przygotowywane są różnego rodzaju formularze, przydatna może być również gilotyna do papieru.

 

W jakie artykuły piśmiennicze warto zaopatrzyć biuro?

 

Żadne biuro nie może funkcjonować bez papieru oraz przyborów do pisania. Wybór na rynku w tej kwestii jest bardzo szeroki. Zawsze warto mieć pod ręką akcesoria biurowe, takie jak długopisy w różnych kolorach, zakreślacze, pióra, cienkopisy oraz klasyczne ołówki. Wbrew pozorom pisanie odręczne jest wciąż chętnie wykorzystywane, zwłaszcza podczas notowania w kalendarzu czy wykonywania służbowych notatek.

 

Warto także zaopatrzyć biuro w papier, w szczególności sprawdzi się uniwersalny papier ksero. Wykorzystać można go bowiem zarówno do drukowania czy kserowania, jak i do pisania odręcznego. Dobrym rozwiązaniem jest także papier podaniowy, który zawiera linie lub kratki ułatwiające pisanie. Nie można zapomnieć również o akcesoriach do biura takich jak koperty w różnych formatach.

 

Jakie akcesoria biurowe są niezbędne?

akcesoria biurowe

Biuro funkcjonuje sprawnie i właściwie, jeśli panuje w nim porządek. Nie jest jednak łatwo odnaleźć właściwy dokument w setkach znajdujących się w pomieszczeniu akt i formularzy. Dlatego też przydatne są różnego rodzaju akcesoria do biura. Przeznaczone do tego celu są przede wszystkim kolorowe segregatory oraz foliowe koszulki, przy pomocy których można każdy dokument umieścić osobno. Sprawdzą się także kolorowe przekładki czy wykonane z plastiku znaczniki do książek. Segregatory dostępne są w wielu formatach i kolorach do wyboru. Pozwala to na oznaczenie różnych zagadnień innymi kolorami. Przydatna może być również rynienka na dokumenty.

 

Podczas pracy biurowej nietrudno także o pomyłkę. Dlatego też należy zadbać o obecność akcesoriów biurowych służących do poprawiania błędów. Do tego celu najlepsze są korektory, a także przeźroczysta taśma klejąca. Zawsze mogą przydać się także akcesoria ułatwiające porządkowanie – zszywacze, dziurkacze czy niezmywalne mazaki służące do podpisywania płyt CD oraz innych elementów wykonanych z tworzyw sztucznych.