Home » Biuro » Urządzenia, które wspomagają pracę w biurze

Urządzenia, które wspomagają pracę w biurze

Prace biurowe jednym kojarzą się z potworną nudą, innym z nigdy niekończącą się harówką na miarę Syzyfa, a jeszcze innym z całym morzem papieru, różnokolorowych karteczek, segregatorów, spinaczy i flamastrów oraz dziwnych przyrządów. Jeśli należysz do tej ostatniej grupy, pewnie jesteś biurowym gadżeciarzem i ucieszy Cię zestaw przydatnych biurowych urządzeń, z których (dla dobra firmy oczywiście!) możesz mieć biurową frajdę.

Designerskie towary pierwszej biurowej potrzeby

Obowiązkowo na każdym biurku muszą znaleźć się przybory do pisania, pojemnik na spinacze, zszywacz i zszywki, karteczki do notatek czy dziurkacz. Cudowne jest to, że dziś nie muszą to być nudne i brzydkie, szare, metalowe ohydztwa rodem z PRL-U (choć uwaga, design lat 60. wWraca do łask!). Nim kupisz pierwszy z brzegu pojemnik na spinacze czy uchwyt na taśmę klejąca, rozejrzyj się dobrze. Możesz znaleźć te przedmioty w zupełnie nowej formie. Elegancko wyglądać będzie drewniany zestaw – z drewna możesz mieć nawet temperówkę. Jest też cały szereg zabawnych ludzików przytrzymujących dla Ciebie przybory, a nawet takie, które artysta zaprojektował i wykonał własnoręcznie – rzeźbione lub nowatorsko wyplecione z makulatury. Dobrze się rozejrzyj!

Porządna klasyka

Jest i zestaw urządzeń, które oprócz tego, że po prostu fajnie się z nich korzysta, są naprawdę przydatne. Ot chociażby niszczarki do dokumentów. Dzięki ustawie o ochronie danych osobowych mamy szansę patrzeć, jak elektryczna niszczarka tnie na drobne paseczki całe stosy niepotrzebnych akt. Kartki walają się po całym biurze, a narada z szefem tuż? Pobaw się przez chwilę bindownicą. Podziurkujesz wydruki i nałożysz im grzbiet w wybranym przez siebie kolorze. Na naradzie będziesz wyglądać na dobrze przygotowanego profesjonalistę, a co frajda, to frajda.

Czytaj również  Jakie są popularne formy zatrudnienia?

I jeszcze laminator. Brzmi jak terminator, bo to urządzenie do zadań specjalnych. Porywa warstwą folii ważne dokumenty, sprawy godne utrwalenia i zabezpieczenia. Jeśli jesteś gadżeciarzem  – będziesz mieć prawdziwą frajdę, patrząc jak dokumenty jeszcze ciepłe wysuwają się  elegancko zafoliowane.

Biurowe nowinki

Wbrew pozorom biura też idą z duchem czasu. Dobrze jest zaopatrzyć się w magiczną skrzyneczkę – estetyczne pudełko, które służy jako ładowarka do wszystkich urządzeń. Jak? Ukrywa w sobie wszelkie możliwe końcówki ładowarek, podłączasz jednym kablem całe pudełko do prądu i trzymając kable estetycznie schowane – ładujesz wszystko, co potrzebujesz.

A może drukarka etykiet? Nie musisz już żmudnie opisywać segregatorów i teczek, albo drukować etykiety na zwykłej drukarce i wycinać. Używasz po prostu przenośnej, małej i zgrabnej drukarki etykiet i opisujesz, oklejasz wszystko co potrzebne – dokumenty, kartony, teczki – czego dusza zapragnie. Praca w biurze może być też zabawna, kolorowa i designerska, a biurowe gadżety nie ograniczają się do firmowych smyczy i długopisów. Znajdź trochę radości w pracy! Użyj bindownicy, drukarki etykiet albo drewnianej temperówki!


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *