Home » Biuro » Zapomniany sprzęt biurowy

Zapomniany sprzęt biurowy

Współczesne biura w niczym nie przypominają tych sprzed dwudziestu lat. Pendrive’y całkowicie zastąpiły archaiczne już płyty CD, a aplikacje na firmowych smartfonach sprawdzają się o wiele lepiej niż tradycyjne kalendarze biurowe. W zapomnienie odchodzą też wypukłe monitory i telefony stacjonarne.

Biurowe rewolucje

Najpierw maszyna do pisania, później komputer z wypukłym monitorem, a teraz laptopy, smartfony i tablety – w krótkim czasie firmy wyposażyły swoje biura w nowoczesne urządzenia, a po stosowanych niegdyś sprzętach pozostały już tylko wspomnienia. Zmieniły się główne narzędzia pracy, lecz w wielu przypadkach doszło też do redukcji sprzętów i przedmiotów biurowych. Z naszych biurek poznikały kalkulatory, które zostały zastąpione przez narzędzia internetowe oraz aplikacje na smartfony. Ten sam los spotkał zresztą zegarki oraz notatniki – ich kupowanie zaczęło mijać się z celem w dobie elektronicznych notesów oraz czasomierzy dostępnych na ekranach komputerów. Z blatów biurek poznikały także stojaki na płyty CD, a ze ścian pozdejmowano archaiczne kalendarze biurowe – przestały one spełniać swoją rolę w czasach, w których ustawiamy w systemie komputerowym przypomnienia o ważnych spotkaniach lub deadline’ach. Te wszystkie zmiany sprawiły, że nasze biura stały się przestronniejsze, a praca bardziej efektywna. W miejscu zapomnianych sprzętów pojawiły się natomiast nowe przedmioty, które zwiększają komfort przebywania w biurze.

Czytaj również  Zorganizowana polityka firmy, pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze

Wygodnie i zdrowo

Warto wspomnieć choćby o ergonomicznych podpórkach pod plecy, które odciążają kręgosłup i umożliwiają przybranie optymalnej postawy podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze. Na biurkowych blatach pojawiły się natomiast specjalnie wyprofilowane podkładki pod myszkę, które zapobiegają bólom nadgarstków oraz rozwojowi drobnoustrojów. W wielu biurach w zapomnienie odeszły również tradycyjne drukarki, które zostały z powodzeniem zastąpione przez wygodne i ekonomiczne urządzenia wielofunkcyjne. Kiedyś podstawą utrwalania dokumentów było ich drukowanie lub zapisywanie przy użyciu płyty CD. Teraz możemy je skanować, przesyłać pocztą elektroniczną lub przenosić za pomocą pendrive’ów, co przyspiesza wykonywanie biurowych zadań.
Rozwój nowych technologii i biurowych sprzętów znacznie ułatwił pracę sekretarek, lecz także zwiększył ich komfort podczas realizowania obowiązków służbowych. Wraz z pojawieniem się nowych technologii powstały też przedmioty stworzone z myślą o zdrowiu pracowników tj. podpórki pod plecy i podkładki pod mysz, które zapobiegają zniekształceniom kości i stawów, pomagając zachować dobrą formę osobom zatrudnionym w biurze.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *