Home » Finanse » Warto zapoznać się z cennikiem agencji detektywistycznej

Warto zapoznać się z cennikiem agencji detektywistycznej

Agencje detektywistyczne cieszą się coraz większą popularnością wśród różnych klientów, którym ich usługi przydają się w różnych celach. Profesjonalni detektywi specjalizują się w dostarczaniu różnych informacji i dowodów w sprawach karnych, rozwodowych czy też gospodarczych. Dzięki pomocy takich agencji można poszukiwać różnych ludzi oraz korzystać z wielu innych ważnych usług. Oczywiście przed zdecydowaniem się na zatrudnienie danej agencji, warto poznać jej cennik.

Generalnie, klienci mogą liczyć na różne profesjonalne usługi, które oferuje dobra agencja detektywistyczna. Cennik jest więc zróżnicowany, a ustalenie końcowego kosztu wykonywanej pracy zależy od rodzaju i czasu poświęconego na dane zlecenie, a także od wielu innych czynników. W zależności od zlecenia, klienci rozliczają się za liczbę godzin, które detektywi muszą przepracować, druga forma rozliczenia to dniówka, a trzecią jest ryczałt za całą sprawę.

Godzinowe rozliczenie usług detektywów

Stawka za godzinę pracy to podstawowa forma rozliczenia, którą stosuje niejedna agencja detektywistyczna. Cennik jest zróżnicowany, a końcowy koszt zależy od różnych czynników. Zwykle stawka godzinowa stosowana jest w zleceniach kilkugodzinnych oraz w przypadku spraw, których czas trwania jest trudny do oszacowania.

W zależności od tego jaka została wybrana agencja detektywistyczna, cennik obejmuje stawki w zakresie 80-200 zł netto za godzinę. Oczywiście do tej stawki dolicza się 23% VAT. W związku z tym średnio klienci płacą około 150 zł netto za godzinę pracy. Nie ma sensu przepłacać w agencjach, które oferują zbyt wysokie stawki. Z drugiej strony zaniżone ceny mogą być proponowane przez oszustów, którzy ulotnią się po przyjęciu zaliczki.

Czytaj również  Do czego służy program płatnik? Sprawdź!

Oprócz podstawowych kwot, do stawek godzinowych mogą być doliczane koszty dodatkowe związane z paliwem, opłatami drogowymi, itp. Zwykle w umowach z agencją, określane są przypadki, w których klienci muszą się liczyć z koniecznością pokrycia kosztów dodatkowych. Zwykle wiele agencji przyjmuje zlecenia trwające minimum 3-4 godziny, ponieważ ze względu na przygotowania, krótsze zlecenia są dla nich nieopłacalne.

Dniówka detektywa

Stawka za dzień pracy to kolejna forma rozliczenia, którą może zaproponować agencja detektywistyczna. Cennik jest w tym przypadku uzależniony od długości dniówki, która u wielu detektywów waha się w granicach 8-12 godzin pracy (1200 – 1800 zł netto za dzień). Średnio należy liczyć się z kosztem na poziomie około 1500 zł netto dziennie.

Bardzo ważne czynniki wpływające na stawkę dzienną to zakres zlecenia, metoda realizacji oraz liczba osób, które będą brały udział w jego realizacji. Obserwacja w sposób skuteczny i dyskretny zwykle wymaga wykorzystania dwóch pojazdów oraz pracy trzech osób. Im więcej osób, pojazdów i sprzętu wykorzystuje się podczas zlecenia, tym koszty dodatkowe mogą być większe.

Płatność ryczałtem za całą sprawę

Płatność za całość to kolejna forma rozliczeń, którą może zastosować agencja detektywistyczna. Cennik dla spraw rozwodowych to około 1500 zł. Im bardziej precyzyjne informacje zostaną dostarczone przez klienta, tym łatwiejsza będzie praca detektywów i niższa będzie cena. Sprawy kilkudniowe mogą kosztować nawet 3000-4500 zł netto, a bardziej zawiłe i długie sprawy mogą wiązać się z koniecznością wydania nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Czytaj również  Co trzeba zrobić, aby móc otrzymać kartę kredytową?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *