Home » Technologie » Narzędzia, które warto mieć w domu?

Narzędzia, które warto mieć w domu?

W każdym domu czasami trzeba coś zreperować, choćby dokręcić śrubę, która się obluzowała. Oczywiście zawsze możemy poprosić o pomoc fachowca, ale na tego trzeba zaczekać. Poza tym trzeba mu zapłacić. Może lepiej wyposażyć domowy warsztat w niezbędne przyrządy i narzędzia budowlane, z których będziemy mogli korzystać, gdy coś się zepsuje. Jakie narzędzia warto mieć w domu?

Jakie narzędzia budowlane warto mieć w domu?

W każdym domostwie powinny znaleźć się narzędzia budowlane, które przydają się nie tylko na budowie, lecz także są niezastąpione przy wielu domowych pracach i naprawianiu usterek, a ich obsługa nie wymaga ogromnej wiedzy ani specjalnego szkolenia. Wiertarka przyda się, gdy będziemy musieli coś przewiercić. W zależności od potrzeb, wybierzmy udarową, bez udaru, kątową lub do specjalnych zastosowań. Zapalony majsterkowicz może wybrać wiertarkę udarową, która przyda się do obróbki materiałów twardych i kruchych, w tym materiałów budowlanych, czyli wywiercimy nią dziurę nawet w betonowej ścianie. Potrzebne są także narzędzia ręczne, np. młotek, którym wbijemy gwóźdź. W skrzynce narzędziowej powinny się znaleźć także klucze w różnych rozmiarach oraz podstawowe narzędzia służące do napraw, takie jak: miarka zwijana, poziomica, kątownik stolarski, pędzel płaski, nożyk introligatorski, metalowa szpachelka, zestaw śrubokrętów, taśmy izolacyjne, latarka kieszonkowa i młotek ślusarski.

Czytaj również  Jakie działania wchodzą w skład kampanii SEM?

Inne narzędzia budowlane. Co jeszcze przyda się w domu?

W domu warto mieć także wałek i pędzel. Podstawowym kryterium doboru wałka jest jego szerokość, którą wybieramy w zależności od tego, jak dużą powierzchnię chcemy malować. Pędzle przydają się do wykańczania krawędzi, miejsc przy włącznikach i gniazdkach, czy też kątów i trudno dostępnych miejsc. Rozmiar pędzla także powinien zależeć od powierzchni sufitu czy ściany. Kupmy pędzel renomowanej firmy, z dobrej jakości włosiem i ergonomiczną rączką. Przyda się także pistolet do kleju, który służy do nakładania kleju termotopliwego., za pomocą którego skleimy zepsute zabawki, podkleimy karton, super sprawdzą się także wtedy, gdy mniejszy element naklejmy na większy, a nie chcemy, by miejsce łączenia było widoczne. Co jeszcze jest potrzebne? Wybór domowych narzędzi budowlanych powinien zależeć także od tego, jakie mamy potrzeby i zainteresowania. Inaczej powinien wyglądać warsztat, który służy nam głównie do wykonywania drobnych prac i majsterkowania, a inaczej taki, w którym chcemy zmieścić także urządzenie naprawcze.

Podstawowe narzędzia budowlane nie są drogie, a te droższe, specjalistyczne możemy kupować sukcesywnie. Na początek wystarczy młotek, śrubokręty i choćby niewielka wiertarka.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *