Home » Finanse » Korzyści wynikające z wykupienia ubezpieczenia na życie

Korzyści wynikające z wykupienia ubezpieczenia na życie

ubezpieczenie na życie

Ostatnimi czasy coraz więcej osób decyduje się na wykupienie ubezpieczenia na życie. Jest to bardzo dobra decyzja, ponieważ posiadanie takiej polisy wiąże się z wieloma korzyściami dla osoby ubezpieczonej. Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele ofert, więc trzeba dobrze zastanowić się nad wyborem najlepszej, która jest dopasowana do konkretnych potrzeb i możliwości finansowych.

Produkt, jakim jest ubezpieczenie na życie, powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta. Warto więc określić preferowaną sumę, która oczywiście wpływa na koszt ubezpieczenia. Im wyższa kwota wypłacana tym wyższa jest składka, więc warto znaleźć „złoty środek”. Istnieją też oferty, które umożliwiają zmianę sumy ubezpieczenia podczas trwania umowy. Warto się nimi zainteresować, aby zyskać pewną elastyczność.

Czas trwania polisy

Pierwszą ważną zaletą, jaką posiada ubezpieczenie na życie jest możliwość wyboru pomiędzy polisą terminową i bezterminową. Jeśli chodzi o ubezpieczenia terminowe to są one zawierane na okres od pięciu do kilkunastu lat. Wyróżniają się one dużą wypłacaną sumą oraz przystępną stawką.

Bezterminowe ubezpieczenie na życie wiąże się z podpisaniem umowy na czas nieokreślony. Często umowy takie nie posiadają górnej granicy wieku, więc mogą być zawierane przez osoby starsze powyżej 65 roku życia. Ubezpieczenie bezterminowe jest cenione ze względu na możliwość dopasowania go do sytuacji życiowej. Rozwiązanie umowy zwykle oznacza możliwość odzyskania części wpłaconych składek.

Czytaj również  Jak uprościć listy płac w firmie?

Duży zakres ochrony

Kolejną korzyścią, jaką oferuje ubezpieczenie na życie, jest szeroki zakres ochrony. Większość osób myśli, że jest to tylko ubezpieczenie na wypadek śmierci, jednak ochrona ubezpieczeniowa może zostać poszerzona o dodatkowe świadczenia, do których zalicza się:

  • ubezpieczenie od niezdolności do wykonywania pracy,
  • ubezpieczenie na wypadek utraty zatrudnienia,
  • NNW,
  • ubezpieczenie od ciężkiej choroby,
  • ubezpieczenie na wypadek narodzin dziecka.

Dzięki takim dodatkowym świadczeniom, klient odszkodowanie, które jest obliczane jako wartość procentowa sumy ubezpieczenia. Zasady obliczania takich odszkodowań są dokładnie opisane w umowach z towarzystwem.

Ochrona własna i całej rodziny

Warto też wspomnieć o kolejnej korzyści, jaką zapewnia ubezpieczenie na życie. Ochroną w ramach takiej polisy można objąć nie tylko siebie, ale również członków rodziny (współmałżonek, dzieci). Dzięki takiej formie ochrony, można zapewnić sobie dodatkowe środki finansowe potrzebne na leczenie czy też rehabilitację w przypadku choroby albo nagłego wypadku. Dzieci obejmowane są ochroną po ukończeniu pierwszego roku życia. Warto dodać, że istnieje możliwość dołączenia kolejnych dzieci do ubezpieczenia. Takie ubezpieczenia są korzystne dla rodzin z dziećmi oraz dla bezdzietnych małżeństw, ponieważ wykupienie dwóch osobnych polis zwykle wiąże się z wyższym kosztem.

Czytaj również  Jak negocjować kupno mieszkania z deweloperem?

Jak widać, ubezpieczenie na życie jest produktem ubezpieczeniowym zapewniającym liczne korzyści. Na szczęście na polskim rynku działa wiele towarzystw oferujących taką ochronę, więc znalezienie odpowiedniej oferty nie powinno stanowić dla nikogo problemu.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *