Home » Transport » Usługi wartości dodanej – jakie przedsiębiorstwa powinny z nich skorzystać?

Usługi wartości dodanej – jakie przedsiębiorstwa powinny z nich skorzystać?

Zapewne nie każdy wie, co znaczą usługi wartości dodanej, na początku zatem wytłumaczymy, co kryje się pod tą definicją.Pod nazwą tą kryją się wszystkie usługi i dodatkowe czynności, które wykonuje na towarze operator logistyczny, zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami Klienta.
Dzięki temu zabiegowi zwiększa się wartość ostateczna towaru, która odpowiada na wymagania konsumentów, a nawet wykracza poza jej granice. Wachlarz usługi wartości dodanej jest szeroki, a także indywidualnie dopasowany do problemu Klienta, który poszukuje pomocy u operatora logistycznego, np. sprowadził kartony z produktami do Polski z kraju po za Unią Europejską i chce je sprzedawać w kraju. Jednak, aby móc to robić, na opakowaniach powinna znaleźć się informacja o produktach w języku polskim (jest to niezbędne, by towar mógł zostać dopuszczony do sprzedaży w Polsce). W tym przypadku operator logistyczny może wykonać dla Klienta kilka usług dodatkowych.

Towar może być rozpakowany, przepatrzony i posegregowany. Następnie zapakowany w odpowiednie kartony. Etykiety są drukowane zgodnie z prawem polskim i przyklejone na kartony z towarem. W ostatnim etapie, jeżeli Klient tak sobie życzy, towar może być do niego przewieziony.
Jakie usługi wartości dodanej mogą być wykonane przez operatora logistycznego?
– odpakowywanie dostarczonych przez Klienta dostaw oraz przepakowanie towaru
– kontrola jakości
– drukowanie etykiet i przyklejanie je na kartonach
– dbałość o ubrania, wieszając je na wieszakach
– przechowywanie produktów z największą starannością
– zaprojektowanie opakowania pod konkretny towar
– zbieranie towaru według zamówienia konsumenta i wysłanie go do Klienta
– transport towaru i ewentualny montaż
– tworzenie promocji i rabatów
– personalizacja zamówienia
– przygotowywanie towarów okolicznościowych i wiele innych

Czytaj również  Zalety i wady kredytu odnawialnego – sprawdź, czy jest to produkt finansowy dla Ciebie

Tak naprawdę to nie ma ograniczeń co do rodzaju usług operatora logistycznego. Może on pomóc Klientowi w wielu kwestiach, zdejmując mu ciężar z pleców.
Jakie przedsiębiorstwa powinny skorzystać z usługi wartości dodanej?
Z usługi wartości dodanej powinna skorzystać każda firma, która potrzebuje indywidualnego i kompleksowego świadczenia, począwszy od przyjęcia towaru po jego wysłanie Klientowi. Doskonałym tego przykładem jest branża fashion. 

Bardzo ważne dla przedsiębiorcy jest wyszukanie odpowiedniego operatora logistycznego, ponieważ współtworzy on doświadczenie zakupowe konsumenta, dzięki sprawnemu i szybkiemu dostarczeniu zamówionego towaru. Dba o estetykę, personalizację i terminowość, co przekłada się na zadowolenie konsumenta, który zachwala i poleca Klienta dalej. Sam również powraca do Klienta po kolejne zakupy.
Większość osób z branży logistycznej widzi, jak ważna jest usługa wartości dodanej, doświadczają tego na co dzień, podczas swojej pracy. To pokazuje nam, jak ważny jest z punktu widzenia konsumenta, jak i Klienta profesjonalizm i dbałość o detale na wysokim poziomie.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *