Home » Technologie » Węże do klejów na gorąco. Kompletny poradnik

Węże do klejów na gorąco. Kompletny poradnik

Prace montażowe i naprawcze są związane ze stosowaniem specjalnych klejów, jakie odznaczają się dobrą jakością. Na rynku znajdziemy też preparaty klejące dostosowane do użytkowania z pistoletami na gorąco oraz z zaawansowanymi systemami hot melt. W tego typu systemach stosuje się specjalne węże podgrzewane, które mają szereg funkcji. Czym cechują się takie wyroby? Jakie węże do klejów na gorąco wybrać? O czym pamiętać?

Węże do hot melt

Warto zauważyć, że fachowe węże do hot melt są akcesoriami pozwalającymi skutecznie roztapiać i utrzymywać odpowiednio wysoką temperaturę kleju. To z kolei sprawia, że klej łatwiej można dozować, zachowując jednocześnie optymalne właściwości. Użytkownik cieszy się idealnym wiązaniem i tworzeniem trwałych połączeń. Co ciekawe, produkty mogą być tworzone z:
• teflonu,
• stali,
• gumy.

Węże ogrzewane czynnikiem grzewczym

Na rynku znajdziemy węże ogrzewane czynnikiem grzewczym, jakim jest olej, para technologiczna lub gorąca woda. To świetna alternatywa dla elektrycznych węży, jaką wykorzystamy w wielu miejscach. Węże tego rodzaju są stosowane do użytkowania w sytuacjach, gdzie czynniki grzewcze są łatwo dostępne. To rozsądna opcja także wtedy, gdy nie mamy dostępu do energii elektrycznej oraz stosowanie innych rozwiązań może wpływać na niebezpieczeństwo. Takie wyroby są ogrzewane specjalnym czynnikiem i można je stosować nawet w miejscach zagrożonych wybuchem.

Czytaj również  Czy content marketing działa? Sprawdź!

Elektryczne węże do hot melt

Niezwykle popularne są też elektryczne węże do hot melt https://www.buehnen.pl/one4all/weze, które pozwalają dokładnie dozować kleje termotopliwe. Wysokiej jakości węże są tworzone zgodnie ze standardem EX, jaki wiąże się z dyrektywą ATEX obowiązującą w UE. Akcesoria znajdują szereg zastosowań, w tym również użytkowanie w strefach zagrożonych wybuchem. Za pomocą przepływu prądu, utrzymywana jest odpowiednia temperatura na całej długości węża, co zapewnia optymalne parametry kleju.

Cechy węży grzewczych

Węże do klejów na gorąco mają wiele cech, jakie wpływają na ich użyteczność. Zazwyczaj do produkcji węży stosuje się tworzywa sztuczne, teflon, stal lub gumę. Produkty posiadają bazowy przewód wraz z końcówkami. Urządzenia zapewniają doskonałą odporność na wysokie ciśnienie, przepływający klej i wysoką temperaturę. Niezwykle ważne jest to, że w wężach znajduje się szereg elementów, jakie pozwalają na sprawną pracę – czujnik temperatury, grzałka, osłony zewnętrzne i izolacja termiczna. Pamiętajmy także o kablu zasilającym z wtyczką oraz regulatorze temperatury.
Węże do hot melt stosujące czynnik grzewczy zazwyczaj są produktami teflonowymi lub stalowymi. Dookoła nich jest opleciony wąż gumowy lub teflonowy, gdzie przepływa czynnik mający za zadanie zwiększyć temperaturę. Plusem jest fakt, że akcesoria tego typu posiadają także osłony i izolację termiczną. Producenci oferują coraz ciekawsze rozwiązania, jakie spełnią wymogi każdego użytkownika. Sprawna i wydajna praca jest tutaj na wagę złota.

Czytaj również  Przydatne akcesoria dla laptopów

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *