Home » Transport » Tanie przesyłki ciosem dla poczty

Tanie przesyłki ciosem dla poczty

Rozwój Internetu niesie za sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest to, że chcąc zrobić zakupy przedmiotów różnego typu nie trzeba nawet wychodzić z domu. Biorąc pod uwagę to, iż obecnie żyje się bardzo szybko – takie rozwiązania cieszą się dużą popularnością. Robienie zamówień internetowych ściśle wiąże się z wyborem opcji, jaką drogą ma być  nadana paczka. Tanie przesyłki oferuje nie tylko poczta, ale także w ostatnim czasie bardzo popularni – kurierzy.

Czy przesyłki kurierskie są droższe od przesyłek  nadawanych przez pocztę?

Poczta tradycyjna znana jest od dawien dawna. Wcześniej najczęściej wysyłano przy jej pomocy listy i kartki świąteczne do bliskich. Mogłoby się wydawać, iż w obecnych czasach, w których listy zastąpione zostały e-mailami, poczta tradycyjna odchodzi w zapomnienie. Jest to jednak nieprawda, gdyż bardzo wiele osób decyduje się na nadawanie wysyłki właśnie tą drogą.

Alternatywą dla tradycyjnej poczty stały firmy spedycyjne. W szybkim czasie zyskały one wielu zwolenników i klientów. Stało się tak za sprawą tego, iż posiadają dużo więcej zalet niż poczta. Ponadto ogrom tego typu firm, które powstały w ostatnim czasie w Polsce sprawił, iż jest to branża, która musi walczyć o każdego klienta. To właśnie z tego powodu często można spotkać się z promocjami jakie oferują firmy zajmujące się przekazywaniem paczek. Ponadto kurierzy oferują naprawdę tanie przysyłki, co w żadnym wypadku nie świadczy o tym, że cała usługa będzie nieprofesjonalna. Poczta natomiast proponuje dwa typy wysyłek. Można wysłać paczkę ekonomiczną, bądź priorytetową. Ta druga dotrze do odbiorcy szybciej, jest również sporo droższa. W przypadku wysyłek kurierskich każda paczka nadawana jest tanio i szybko, bez dodatkowych opłat.

Czytaj również  Na czym polega logistyka b2c?

kurier z paczką3

Czy przesyłki kurierskie są bezpieczniejsze?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, iż cały etap nadawania wysyłki przez pocztę tradycyjną jest długi i bardzo skomplikowany. Nad wysłaniem każdej z paczek pracuje cały sztab ludzi. Jest to dowód na to, iż paczka trafia przechodzi przez wiele rąk. W takim przypadku oczywistym jest, że możliwość wystąpienia szkody lub zaginięcia paczki jest dużo większa, niż w przypadku kuriera. Wielką zaletą jest fakt, że kurierzy osobiście odpowiadają za paczki, które przewożą. Są oni odpowiedzialni za dostarczenie jej bez szwanku oraz na czas – inaczej wobec nich wyciągane są konsekwencje. Z tego powodu, można dojść do wniosków, że tanie przesyłki kurierskie są jak najbardziej bezpieczne.

Czy przesyłki pocztowe docierają dłużej do odbiorcy, niż kurierskie?

Oczywistą rzeczą jest to, iż tanie przesyłki kurierskie docierają do finalnego odbiorcy w bardzo szybkim tempie. Każda paczka nadawana tą drogą dociera do konkretnego miejsca najczęściej w ciągu 24 godzin od jej nadania. Niestety, poczta tradycyjna działa znacznie dłużej. W przypadku poczty klient może sobie wybrać typ wysyłki. Wyróżniamy paczkę ekonomiczną i priorytetową. Przesyłka priorytetowa dociera do odbiorcy znacznie szybciej, niż ekonomiczna, jednak jest to i tak dłuższy czas oczekiwania, niż w przypadku firm spedycyjnych. Jeżeli więc klientowi zależy na tym, aby paczka, którą nadaje dotarła do odbiorcy bardzo szybko – powinien zdecydować się na usługi kurierskie.

Czytaj również  Co wpływa na cenę przesyłki kurierem?

 


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *