Home » Technologie » Wady i zalety drukarni internetowych

Wady i zalety drukarni internetowych

Drukarnie internetowe rozwijają się wyjątkowo dynamicznie. Dzięki uproszczeniu procedury zamówienia oraz realizacji, konsumenci mogą zamówić wszystkie potrzebne materiały poligraficzne przez internet. Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania?

 

Jak wygląda drukowanie w internecie.

Internet daje masę nowych możliwości, dlatego drukarnie internetowe wyróżniają się w branży poligraficznej. Chodzi tu przede wszystkim o wyższe oczekiwania, jakie są narzucone przez rynek. Drukarnie sieciowe muszą utrzymać najwyższą jakość usług i wyrobów poprzez stosowanie najnowocześniejszych technik druku. Firmy zajmujące się drukowaniem w internecie dają klientom większy wybór. Bez wątpienia, szybkość składania zamówień to jedna z zalet drukarni internetowych. Sprawna realizacja zleceń pozwala na zdobycie nowych klientów – nie tylko tych indywidualnych, ale też biznesowych.

Drukarnie tego typu nie muszą, ograniczać się do konkretnego miejsca, jak jest w przypadku tradycyjnych usług. Zamówienia są drukowane i bezpośrednio wysyłane do zleceniodawców. W ten sposób drukarnie internetowe są w stanie wyznaczyć nowe standardy i pewien nowy, atrakcyjny model współpracy. Brak tradycyjnej formy składania zamówienia pozwala na znaczną obniżkę cen w stosunku do drukarni klasycznych. Nie trzeba, posiadać odbitek próbnych, a w razie problemów możemy w każdej chwili, zatrzymać proces drukowania. Przydatne jest to szczególnie wtedy, jeśli zauważymy, że pojawił się błąd na wydruku. Taki zapis cyfrowy jest bardzo uniwersalną metodą druku stosowaną przez drukarnie cyfrowe.

Czytaj również  Dlaczego coraz częściej kupujemy i zamawiamy w internecie?

 

Czy drukarnie internetowe mają same zalety?

Drukarnie funkcjonujące w internecie potrzebują prawdziwych fachowców. Muszą być to ludzie zaznajomieni z obsługą całego systemu składania i realizacji zamówień drogą cyfrową.  Taka innowacyjna technologia wymaga dobrej logistyki, planowania i sprawnego systemu zarządzania przepływem informacji. Wielkość powierzchni drukowanych to kolejna z istotnych wad. Drukarnie cyfrowe mogą operować na papierze nie większym niż B3. W tym wypadku klasyczne drukarnie pozwalają na wykorzystanie większych formatów.

Drukarnie internetowe nie zawsze będą dobrym wyjściem w przypadku potrzeby dużej personalizacji zamówienia. Większość procesów odbywa się mechanicznie i korzystający z usług takiej drukarni klidrukowanieenci mają wpływ tylko na niektóre elementy. Drukowanie online narażone jest również na błędy wynikające ze strony użytkowników. Niewłaściwe przygotowanie projektu graficznego, błędna wersja pliku do wydruku czy pomyłka w adresie dostawy. W każdym tych przypadków, może dojść do sytuacji, gdy zamówienie nie zostanie zrealizowane w taki sposób, jaki życzyłby sobie tego klient.

 

W takim przypadku, bardzo ważna jest właściwa pomoc techniczna i wieletapowa weryfikacja zamówienia. Klient powinien mieć np. sprawdzenia pliku proof przed ostatecznym wysłaniem projektu do drukarni. Dobrze jest jeżeli drukarnia posiada także specjalny dział,  który w razie potrzeby będzie w stanie poprawić ewentualne błędy pojawiające się na kreacjach graficznych przesłanych drogą internetową.

Czytaj również  Jak wykonać audyt strony internetowej?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *