Home » Biuro » Prezentacja wizualna w biurze. O co warto zadbać?

Prezentacja wizualna w biurze. O co warto zadbać?

Prowadzenie firmy to nie tylko zdobywanie nowych klientów i rozwijanie oferty. To również działania marketingowe zakrojone na szeroką skalę i ciągłe inwestowanie nie tylko w firmę, ale i w pracowników i potencjalnych partnerów biznesowych. Ważne są spotkania, szkolenia, konferencje, podczas których trzeba przedstawić się od jak najlepszej strony. Bardzo skuteczne są zwłaszcza prezentacje multimedialne.

Dobry projektor czyli jaki?

Nawet jednak najlepsza prezentacja multimedialna nie ma szans przebicia, jeśli nie zostanie pokazana w najlepszych warunkach. Tu przydaje się nie tylko specjalna salka konferencyjna odpowiedniej wielkości. Znacznie ważniejszy jest odpowiedni sprzęt. Ekran monitora czy komputera może i sprawdza się w bardzo małej firmie, gdy jednak prezentację ma zobaczyć więcej osób, warto postarać się o profesjonalny projektor, a dodatkowo o fachowy ekran projekcyjny.

Czy ekran projekcyjny ma znaczenie?

Pokazy multimedialne można pokazywać na pustej ścianie. Jeśli jednak zależy nam na dobrym efekcie i możliwie największej jakości obrazu, ekran projekcyjny to podstawa. Nie wystarczy przy tym mieć jakikolwiek ekran projekcyjny. To powinien być model dostosowany do możliwości projektora, a przede wszystkim samego pomieszczenia. Krzesełka czy stoliki nie powinny być umieszczone ani zbyt blisko, ani zbyt daleko od ekranu. Jeśli łamie się te zasady, nawet najlepszy ekran projekcyjny może okazać się niewystarczający i znacznie obniżyć jakość odbioru.

Czytaj również  Prowadzisz sklep? Sprawdź, jakie artykuły biurowe są Ci niezbędne

Przed zakupem koniecznie też zastanowić się trzeba nad tym, gdzie dokładnie przydadzą się projektor i ekran projekcyjny i w jakich okolicznościach będzie się z nich korzystać.

Jaki ekran projekcyjny do biura?

Osoby mobilne, które sporo podróżują służbowo, a szkolenia i prezentacje pokazują w różnych miejscach inwestują najczęściej w stojący ekran projekcyjny. Można go wygodnie zwinąć, szybko przygotować do pokazu, a poręczny format znacznie ułatwia transport.

W biurach jednak dobrze jest zdecydować się na bardziej profesjonalny ekran projekcyjny. Taki model najczęściej montuje się na ścianie lub tuż pod sufitem. Ekran projekcyjny typowo biurowy powinien wyświetlać filmy i prezentacje w odpowiednich formatach. Bardzo popularny jest format 16:9, ale można też zamówić ekran projekcyjny bezpośrednio u producenta i w niestandardowym formacie. Warto pamiętać, ze znacznie łatwiej jest dobrać ekran projekcyjny do projektora niż na odwrót.

Cena jednak ma znaczenie

Możliwości sprzętowe, również jeśli chodzi o projektory, są coraz większe. Projektor i fachowy ekran projekcyjny to coraz częściej norma nawet w małych firmach. Zanim jednak ruszy się na zakupy sprzętowe, warto nad wszystkim dobrze się zastanowić. Budżet to dla firmy kwestia kluczowa. Nie ma sensu wydawać wielkich kwot na sprzęt, z którego będzie się korzystać od wielkiego dzwonu. Czasami znacznie lepiej jest upewnić się, czy projektora i ekranu nie można pożyczyć od kogoś znajomego. Nie ma też sensu stawiać na najdroższe i najlepsze modele ekranów czy projektorów. Przy standardowych prezentacjach bez dodatkowych efektów, śmiało można pracować na najprostszych projektorach, które liczą sobie nawet już po kilka lat.

Czytaj również  Jakie działania wchodzą w skład kampanii SEM?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *