Home » Finanse » Do czego służy program R2płatnik? Sprawdź!

Do czego służy program R2płatnik? Sprawdź!

Każdy przedsiębiorca musi prowadzić dokumentację kadrową, robi się to klasycznie, na papierze lub korzystając z programu kadrowo-płacowego. Jednym z takich programów jest R2płatnik, który jest jednym z najpopularniejszych programów tego typu, jaki można znaleźć na naszym rynku. Jakie ma możliwości i funkcje? Jak go obsługiwać?

Czym jest program R2płatnik?

R2płatnik to program kadrowo-płacowy charakteryzujący się niezawodnością i funkcjonalnością. Instalując ten produkt na dysku komputera będziemy mogli bezproblemowo prowadzić kadry, naliczać wynagrodzenia oraz automatycznie rozliczać się z urzędem skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. System jest tani, można go dopasować do wielkości firmy, a instalacja jest prosta. System polecany szczególnie dla małych i średnich firm oraz dla biur rachunkowych.

Jakie części składowe ma R2płatnik?

W programie można prowadzić ewidencję pracowników, w której będziemy mogli importować dane z programu Płatnik ZUS, a także bez problemu wyszukiwać pracowników z wymaganymi kwalifikacjami i ukończonymi kursami. Stworzymy uporządkowany spis pracujących w firmie osób, a system poinformuje o tym, że ktoś musi iść na badania okresowe. Obliczy także wysokość wynagrodzenia pomniejszając ją o potrącenia, pożyczki, ekwiwalenty i ryczałty itd. W programie rozliczany jest również czas pracy, łącznie z kontrolą, czy wszystko przebiega bez zarzutu i nie ma żadnych nadużyć. System poinformuje o tym, że limit czasu pracy został przekroczony; rozliczy także płacę akordową. W programie naliczane są wynagrodzenia, rozliczane ewentualne zwolnienia oraz automatycznie wyliczane trzynastki i premie. Wszystko jest przejrzyście wyjaśnianie na paskach z opisem części składowej pracy – te rozdaje się pracownikom lub wysyła pocztą elektroniczną.

Czytaj również  Czym się różni lokata od konta oszczędnościowego?

Czy program R2płatnik przygotuje rozliczenia?

Program rozliczy również umowy cywilnoprawne oraz podpowie kwoty brutto po podaniu oczekiwanego wynagrodzenia netto. Ponadto przygotuje konieczne przelewy, gdyż bez problemu współpracuje z właściwym systemem bankowym. Przygotuje także wszelkie potrzebne raporty i zestawienia, np. rozliczenie wynagrodzeń, świadectwa pracy, roczne deklaracje PIT, zestawienia ZUS oraz wszelkie informacje do Narodowego Funduszu Zdrowia. R2płatnik przygotuje także zabezpieczenie budżetu na wynagrodzenia, przeniesie dane do innych programów, a zestawienia wyśle pocztą elektroniczną. W razie potrzeby przygotuje i wydrukuje druk świadectwa pracy, roczne rozliczenie podatkowe PIT. Można w nim również przygotować własne wzory dokumentów. Istotne jest, że w program można wgrać dodatkowe opcje dla jednostki oświatowej, służby zdrowia i agencji pracy tymczasowej. Na rynku dostępne są również wersje dedykowane dla biura rachunkowego.
Gromadzenie dokumentacji kadrowej to obowiązek pracodawcy, a jego zaniechanie może skutkować nałożeniem kary grzywny. Zadbajmy o poprawność tworzenia i składowania akt, a najlepiej robić to w programie kadrowo-płacowym R2płatnik.

Źródło: https://reset2.pl/oferta/standard/r2platnik


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.