Home » Finanse » Darmowe konto firmowe – jak założyć online?

Darmowe konto firmowe – jak założyć online?

Obecnie, gdy transakcje gotówkowe przeprowadza się rzadko, przedsiębiorca musi mieć konto bankowe, z którego sam będzie musiał opłacać rachunki i wszelkie płatności i na które wpłacać pieniądze będą jego kontrahenci. Spośród oferty banków trzeba wybrać konto, które będzie najlepiej odpowiadać na nasze potrzeby. Czy można założyć konto online?

Czy można założyć firmowe konto online?

W dobie internetu niemal wszystko możemy załatwić zdalnie i spędzamy w sieci dużo czasu, gdyż za jej pośrednictwem możemy zrobić zakupy czy złożyć zeznanie podatkowe. Obecnie można także założyć konto online, a wystarczy odwiedzić witrynę banku i wypełnić zamieszczony tam wniosek. Czy jest to możliwe w przypadku rachunków dla firm? Jeśli tak, jakimi jeszcze kryteriami się kierować, by wybrać najlepsze konto? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, opłaty za prowadzenie i wysokość prowizji pobieranych od poszczególnych usług, a także, czy jest możliwość dołączenia innych usług, np. połączenia z produktem oszczędnościowym czy inwestycyjnym, a także możliwość otrzymania kredytu czy limitu w koncie na preferencyjnych warunkach. Dla zabieganego przedsiębiorcy ważne jest, by było to konto online – dzięki temu będziemy mieć łatwy dostęp do konta przez internet czy aplikację mobilną. Rachunek ma przede wszystkim spełniać oczekiwania i umożliwiać szybką obsługę transakcji. Właściciele biznesów cenią sobie swój czas i nie chcą stać w kolejce do doradcy czy długo czekać na połączenie z infolinię. Chcąc znaleźć najodpowiedniejszy rachunek dla siebie, trzeba porównać oferty kliku banków.

Czytaj również  Jak ustalić wysokość wynagrodzenia dla pracownika?

Czy jest możliwe założenie firmowego konta online?

Proces otwarcia rachunku firmowego przez internet zazwyczaj jest szybki i wygodny. Wystarczy wejść na stronę internetową danego banku i wypełnić odpowiedni wniosek. Trzeba wpisać dane firmy i swoje jako właściciela. Podpiszemy umowę przy kurierze, którego wyśle do nas bank. Większość instytucji finansowych nadal wymaga od klienta odwiedzenia dowolnej placówki w celu podpisania umowy, tylko w 12 bankach przedsiębiorca może założyć konto firmowe całkowicie online – załóż konto nie wychodząc z domu.

Wybieramy najlepsze konto online dla firm. Czy faktycznie jest darmowe?

Truizmem jest twierdzenie, że bank daje nam coś za darmo – każdy z nich chce zarabiać. Opłaty muszą być pobierane, bo bank prowadząc konto, ponosi z tego tytułu pewne koszty. Nie ma więc kont, które byłyby całkowicie darmowe. Uznaje się za takie te rachunki, w których nie trzeba płacić za podstawowe, najczęściej wykonywane operacje, na przykład wykonywanie przelewów krajowych, wypłacanie gotówki z bankomatu czy używanie karty do rachunku. Za inne usługi trzeba będzie zapłacić, ale nie będzie to uciążliwe, gdyż rzadko będą nam potrzebne. Warto skorzystać z usług jednego z banków, w którym nie płacimy za popularne operacje i mamy bezpłatny dostęp do bankomatów na całym świecie.

Czytaj również  3 typy ludzi, którzy nie powinni posiadać karty kredytowej. Dowiedz się dlaczego

Szukając najlepszego firmowego konta online, trzeba przejrzeć ofertę wielu banków i skorzystać z usług takiego, w którym oferowany rachunek jest najtańszy, a spełnia wszystkie wymogi.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *