Home » Finanse » Darmowe konto firmowe – jak założyć online?

Darmowe konto firmowe – jak założyć online?

Obecnie, gdy transakcje gotówkowe przeprowadza się rzadko, przedsiębiorca musi mieć konto bankowe, z którego sam będzie musiał opłacać rachunki i wszelkie płatności i na które wpłacać pieniądze będą jego kontrahenci. Spośród oferty banków trzeba wybrać konto, które będzie najlepiej odpowiadać na nasze potrzeby. Czy można założyć konto online?

Czy można założyć firmowe konto online?

W dobie internetu niemal wszystko możemy załatwić zdalnie i spędzamy w sieci dużo czasu, gdyż za jej pośrednictwem możemy zrobić zakupy czy złożyć zeznanie podatkowe. Obecnie można także założyć konto online, a wystarczy odwiedzić witrynę banku i wypełnić zamieszczony tam wniosek. Czy jest to możliwe w przypadku rachunków dla firm? Jeśli tak, jakimi jeszcze kryteriami się kierować, by wybrać najlepsze konto? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, opłaty za prowadzenie i wysokość prowizji pobieranych od poszczególnych usług, a także, czy jest możliwość dołączenia innych usług, np. połączenia z produktem oszczędnościowym czy inwestycyjnym, a także możliwość otrzymania kredytu czy limitu w koncie na preferencyjnych warunkach. Dla zabieganego przedsiębiorcy ważne jest, by było to konto online – dzięki temu będziemy mieć łatwy dostęp do konta przez internet czy aplikację mobilną. Rachunek ma przede wszystkim spełniać oczekiwania i umożliwiać szybką obsługę transakcji. Właściciele biznesów cenią sobie swój czas i nie chcą stać w kolejce do doradcy czy długo czekać na połączenie z infolinię. Chcąc znaleźć najodpowiedniejszy rachunek dla siebie, trzeba porównać oferty kliku banków.

Czytaj również  Jak negocjować kupno mieszkania z deweloperem?

Czy jest możliwe założenie firmowego konta online?

Proces otwarcia rachunku firmowego przez internet zazwyczaj jest szybki i wygodny. Wystarczy wejść na stronę internetową danego banku i wypełnić odpowiedni wniosek. Trzeba wpisać dane firmy i swoje jako właściciela. Podpiszemy umowę przy kurierze, którego wyśle do nas bank. Większość instytucji finansowych nadal wymaga od klienta odwiedzenia dowolnej placówki w celu podpisania umowy, tylko w 12 bankach przedsiębiorca może założyć konto firmowe całkowicie online – załóż konto nie wychodząc z domu.

Wybieramy najlepsze konto online dla firm. Czy faktycznie jest darmowe?

Truizmem jest twierdzenie, że bank daje nam coś za darmo – każdy z nich chce zarabiać. Opłaty muszą być pobierane, bo bank prowadząc konto, ponosi z tego tytułu pewne koszty. Nie ma więc kont, które byłyby całkowicie darmowe. Uznaje się za takie te rachunki, w których nie trzeba płacić za podstawowe, najczęściej wykonywane operacje, na przykład wykonywanie przelewów krajowych, wypłacanie gotówki z bankomatu czy używanie karty do rachunku. Za inne usługi trzeba będzie zapłacić, ale nie będzie to uciążliwe, gdyż rzadko będą nam potrzebne. Warto skorzystać z usług jednego z banków, w którym nie płacimy za popularne operacje i mamy bezpłatny dostęp do bankomatów na całym świecie.

Czytaj również  Jak ustalić wysokość wynagrodzenia dla pracownika?

Szukając najlepszego firmowego konta online, trzeba przejrzeć ofertę wielu banków i skorzystać z usług takiego, w którym oferowany rachunek jest najtańszy, a spełnia wszystkie wymogi.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *