Home » Transport » Projekt przeprowadzka! Dowiedz się, jak zrobić to sprawnie!

Projekt przeprowadzka! Dowiedz się, jak zrobić to sprawnie!

Jeśli ktoś się przeprowadzał dokładnie zobaczy, gdzie popełnił błędy, a dla tych, którzy mają ten pierwszy raz przed sobą, będzie to okazja na konfrontacji swoich pomysłów z doświadczeniem i praktyką. Poniżej w kilku punktach garść najważniejszych informacji dotyczących logistycznego zaplanowania swojej przeprowadzki.

Harmonogram

Od tego należy zacząć – musimy określić na kiedy mamy przewieźć rzeczy we wskazane miejsce, a potem rozplanować jak to zrobić w wymaganym czasie. Możemy to robić samodzielnie, choć w przypadku transportu międzynarodowego warto skorzystać z firmy z branży spedycyjnej choć lepiej nawet logistycznej. Jeśli zabierzemy się za planowanie przeprowadzki odpowiednio wcześnie, to zapłacimy za zamówione usługi nawet kilka razy mniej, niż w przypadku szukania na ostatnią chwilę międzynarodowego spedytora. Teraz pora na kolejny krok, czyli pakowanie przesyłek.

Pakowanie

To podstawa i nie ma co na ten temat dyskutować – nawet najdroższa firma logistyczna nie gwarantuje przewozu nieodpowiednio zabezpieczonego towaru. Więc im lepiej sami zapakujemy nasze bezcenne przedmioty, tym większa szansa, że trafią pod wskazany adres w stanie nienaruszonym. Jeśli jednak wśród naszych rzeczy mamy bardzo cenne przedmioty, jak sprzęt RTV AGD, czy wiekowe meble, to warto zastanowić się nad sprawdzeniem cen w większych firmach typu Rhenus Polska, które oprócz oferty kompleksowego transportu międzynarodowego świadczą usługi także na krótszych trasach z zachowaniem odpowiedniej jakości. Oczywiście w przypadku dużej wartości przewożonych przedmiotów nie można zapomnieć o odpowiedniej wysokości ubezpieczenia. Większe firmy jak wspomniany wyżej Rhenus Polska mają je zawarte w cenie usługi i zapewniają obsługę roszczenia bez angażowania ubezpieczonego. Jednak przed pakowaniem jest coś znacznie ważniejszego, co znacznie wpływa na koszty naszej przeprowadzki.

Czytaj również  Tanie przesyłki ciosem dla poczty

Sortowanie

Sortowanie robimy na samym początku – to pierwsze podejście do rezygnacji z niepotrzebnych rzeczy. Zaczynamy od największych gabarytowo – czy naprawdę warto sporo płacić za przewożenie 3-letniej lodówki i takiej samej pralki? Spedytor słono policzy za taki transport, a gwarancja sprzętu już dawno minęła. Wszystko, co możemy sprzedać lub komuś podarować, to najlepszy sposób, by zmniejszyć koszt i ułatwić przeprowadzkę. Drugie sortowanie przychodzi w trakcie pakowania i automatycznie zmniejsza nam się ilość paczek i jednocześnie maleje rachunek dla firmy logistycznej.

Gwarancja

Jeśli przeprowadzamy się daleko lub przewozimy dużą ilość rzeczy zastanówmy się nad wyborem spedytora. Firmy oferujące przeprowadzki mogą nie dysponować odpowiednią flotą samochodów czy działać jedynie lokalnie w ramach województwa. Duża firma logistyczna  oprócz odpowiednich gabarytowo środków transportu oraz kontroli całej drogi, jaką przebywa nasz przesyłka, dodatkowo gwarantują jej dotarcie w stanie nienaruszonym. To ma swoją cenę, ale daje spokój i mniejszy stres, niż w  wypadku posługiwania się tańszym, lecz nie do końca pewnym lokalnym spedytorem. Najważniejsze to ułożyć odpowiedni harmonogram działania i zapoznać się z cenami zarówno dużych firm logistycznych jak Rhenus Polska, czy mniejszymi spedytorami również w kwestii transportu międzynarodowego.

Czytaj również  Przechowywanie dokumentów tajnych i poufnych

Potrzebujesz więcej informacji? Zajrzyj tutaj: https://www.rhenus.com/pl/pl/


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *