Home » Biznes » Sposób na biznes – własny punkt kurierski

Sposób na biznes – własny punkt kurierski

 

Czasami pomysł na siebie i swój własny biznes jest niedaleko nas. Wystarczy tylko się rozejrzeć, zasięgnąć informacji i już można otwierać swój własny punkt kurierski.

Jak zostać pakersem?

Pakersi są wśród nas a oznaczają nic innego jak osoby, które wstąpiły w szeregi firm kurierskich podpisując z nimi określone umowy. Nadawanie listów, paczek, przesyłek, odbieranie ich może odbywać się w poszczególnych punktach kurierskich.

Własny punkt franczyzowy

Otwarcie własnego punktu franczyzowego nie wymaga wiele zachodu. Wystarczy zwrócić się do firmy kurierskiej i spełnić kilka określonych warunków. Punkty kurierskie to nic innego jak punkty pośredników, którzy przyjmują przesyłki od klientów i im wydają określone paczki. Podpisując umowę z firmą kurierską musimy mieć własny lokal lub lokal wynająć, cały profil działalności zostanie nam ściśle określony przez daną firmę. Firma taka udzieli nam też potrzebnego wsparcia w formie oprogramowania, połączenia z siecią, reklamy czy też wyposażenia biura.

Oczekiwane zarobki

Pakersi to pracownicy przysposobieni do danej firmy kurierskiej. Od takiej firmy otrzymuje się pomoc ale także firma taka ma określone wymagania. Uważa się, że praca na własny rachunek, w punkcie prowadzonym solidnie może przynieść miesięczny dochód od 5000 złotych w górę. Jest to możliwe, ponieważ zarobki pakersów zależą od wysokości marży, którą zyskuje się na jednej przesyłce, od ilości obsłużonych paczek, od różnicy cen pobieranych przez firmę kurierską a pobieranych przez pakersa od klientów. Przykładanie się do takiej pracy może spowodować, że dobrze zarobimy i będziemy szefem samym dla siebie.

Czytaj również  Jak napisać opis pod SEO? Tutaj się tego dowiesz!

Zalety założenia własnego punktu kurierskiego?

Praca na własny rachunek we własnym punkcie kurierskim ma wiele zalet i jest przykładem dobrego i opłacalnego biznesu. Wszystkie paczki dostarczają nam kurierzy, którzy równocześnie paczki od nas odbierają. Wystarczy mieć pomieszczenie, które będzie magazynowało określone paczki przez kilka godzin oraz będzie też pomieszczeniem biurowym, w którym będzie przyjmowało się klientów.
Poszczególne zalety zakładania takich punków to:
– szkolenia,
– terytorialna wyłączność,
– reklama i dostęp do materiałów reklamowych,
– pomoc w urządzeniu biura w barwach firmy kurierskiej,
– licencja na wyróżniające się logo,
– aranżacja biura wewnątrz i zewnątrz oraz podpisanie umowy z największymi krajowymi i zagranicznymi przewoźnikami.

Czy to się opłaca?

Własny punkt kurierski to bardzo opłacalny rodzaj biznesu. Przed jego założeniem otrzymuje się możliwość uczestnictwa w odpowiednich szkoleniach, przez co zakładając taką firmę ma się już określoną wiedzę. Prowadzenie takiego punktu nie jest problematyczne a pozwala na rozwinięcie swoich skrzydeł w dziedzinie swojego własnego biznesu.
Ponadto podczas trwania umowy z daną firmą ma się swoich opiekunów, którzy zawsze odpowiednio pomogą i poradzą w przypadku jakichkolwiek problemów.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *