Home » Technologie » Rodzaje audytów SEO

Rodzaje audytów SEO

Każda strona internetowa powinna mieć przeprowadzony audyt SEO. Najlepiej, aby audyt przeprowadzony był już na starcie witryny. Dzięki temu sprawdzić można, czy strona dopasowana jest pod kątem wyszukiwarki, co ma ogromny wpływ na jej późniejsze pozycjonowanie. Warto zatem wiedzieć, na czym taki audyt polega i co dokładnie w jego trakcie jest analizowane.

Czym jest audyt SEO?

Audyt strony pod kątem SEO (zobacz więcej: https://digitalhill.pl/uslugi/audyty-seo/) przeprowadza się w celu sprawdzenia, czy strona internetowa jest odpowiednio dopasowana pod kątem wyszukiwarki internetowej. Potocznie powiedzieć można, że jest to sprawdzenie, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarki. Od tego zależą efekty pozycjonowania. Jeśli bowiem strona nie jest odpowiednio przygotowana i dopasowana pod kątem wyszukiwarki to o osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania będzie bardzo trudno. W przypadku audytu SEO wyróżnić można dwa jego rodzaje. Mowa tu o audycie on-site oraz audycie off-site. Pierwszy rodzaj audytu dotyczy tego co znajduje się na stronie, jej struktury i budowy. Natomiast drugi rodzaj audytu dotyczy elementów wpływający na pozycjonowanie poza samą stroną.

Audyt on-site

Na audyt SEO on-site składa się kilka istotnych elementów. Pierwszym z nich jest analiza treści znajdującej się na stronie. Dziś content ma ogromny wpływ na pozycjonowanie. W ramach audytu sprawdza się, czy na stronie znajduję się wystarczająca ilość treści, czy jest ona wartościowa i unikalna i czy jest odpowiednio nasycona słowami kluczowymi. Analizie poddawane są także zdjęcia i grafiki. Te posiadać powinny tekstowy opis w formie atrybutu ALT. Drugi element to analiza meta opisów. Każda podstrona w ramach serwisu musi posiadać unikalny tytuł i opis w optymalnej liczbie znaków. Kolejnym elementem audytu on-site jest analiza linkowania wewnętrznego oraz struktury strony. Poprawne linkowanie wewnętrzne ma wpływ na szybkość indeksacji wszystkich podstron przez wyszukiwarkę. Jest to oczywiście również ułatwienie dla samych użytkowników. Ważne jest zatem choćby to czy wszystkie linki w ramach serwisu działają prawidłowo. Mówiąc o audycie on-site wspomnieć trzeba również o szybkości ładowania się strony.

Czytaj również  Różnice w druku offsetowym i cyfrowym – co wybrać?

Audyt off-site

Jak wspomniano, audyt SEO strony to również audyt off-site.W tym przypadku jednym z jego najważniejszych elementów jest analiza linków przychodzących. Polega ona na sprawdzeniu, czy linki prowadzące do pozycjonowanej strony z innych serwisów są linkami dobrej jakości. Ważne jest również odpowiednie zróżnicowanie linków przychodzących. Dziś najważniejsza nie jest ilość linków przychodzących, ale ich jakość. Dlatego ważne jest, aby do pozycjonowanej strony linkowały dobrej jakości serwisy, najlepiej powiązane tematycznie z pozycjonowaną stroną. Linki przychodzące muszą być zróżnicowane pod kątem anchorów. Muszą być to nie tylko anchory składające się z fraz kluczowych, ale również choćby z fraz brandowych. Dodatkowo linki przychodzące zróżnicowane muszą być pod kątem dofollow i nofollow. Wszystko po to, aby profil linków przychodzących wyglądał jak najbardziej naturalnie.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *