Home » Technologie » Klej w laskach do klejenia na gorąco

Klej w laskach do klejenia na gorąco

Klej w laskach do klejenia na gorąco wraz z pistoletem klejowym, to coraz popularniejszy duet. Wykorzystywany nie tylko w przemyśle, ale również w codziennych, zwyczajnych pracach. Czym się charakteryzuje? Jakie są jego zalety? A także jakie jest jego ogólne zastosowanie?

Czym dokładnie jest klej w laskach?

Klej w laskach, inaczej zwany klejem termotopliwym, jest substancją, która – jak sama nazwa wskazuje – topi się pod wpływem gorącej temperatury. Umieszczając go w pistolecie klejowym, który wytwarza odpowiednią ilość ciepła, zamienia się ze stałej postaci w płynną, klejącą masę. Kleje w laskach, nazywane również hotmelt, wykonywane są na bazie syntetycznych polimerów. Do ich wytworzenia nie używa się wody oraz składników lotnych.

Do czego służą kleje w laskach na gorąco?

Za pomocą klejów w laskach do klejenia na gorąco można skleić niemal wszystko. Substancja swoje zastosowanie znajduje przy produkcji ozdób i zabawek, ale także doskonale sprawdzi się do naprawienia uszkodzony

ch przedmiotów.

Hotmelt wykorzystywany jest również w elektronice, branży budowlanej oraz wykończeniowej. Odpowiednio dobrany klej znajdzie również swoje zastosowanie przy łączeniu tkanin, ceramiki, a nawet elementów metalowych. Wykorzystuje się go również w przemyśle opakowaniowym i spedycyjnym.

Klej w laskach wraz z pistoletem klejowym cieszy się olbrzymią popularnością również wśród osób, które interesują się wykonywaniem robótek ręcznych. Dzięki szybkości schnięcia oraz łatwości użytkowania jest doskonałą substancją klejącą.

Czytaj również  Czy content marketing działa? Sprawdź!

Jakie są zalety kleju w laskach na gorąco?

Klej w laskach do klejenia na gorąco jest coraz częściej doceniany. Nic dziwnego, ponieważ dzięki swoim właściwościom daje nam nieograniczone możliwości. Jego niepodważalnymi zaletami są korzystna cena, ogólna dostępność, łatwość użytkowania, a także szybkie rezultaty (krótki czas roztapiania i schnięcia).

Dodatkową zaletą jest fakt, że klej można dostać w kilku wersjach kolorystycznych. Ponadto, każdy klej posiada krótki opis z  jego zastosowaniem. Odpowiednio dobrany klej znacznie zwiększy swoją wytrzymałość. Jeśli jednak potrzebujemy czegoś uniwersalnego to warto sięgnąć po hotmelt zupełnie przezroczysty. Dodatkowo, daje nam to możliwość sklejania produktów, na których wyglądzie estetycznym nam bardzo zależy.

Klej w laskach do klejenia na gorąco jest także niezwykle odporny na bardzo niskie temperatury (nawet do -50 stopni!), dzięki czemu nie ma przeciwwskazań do używania ich na zewnątrz.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *