Home » Edukacja » Wrocław stoi informatykami

Wrocław stoi informatykami

Informatyka to wciąż popularny kierunek studiów, na który decydują się co roku maturzyści. Nie bez powodu. Perspektywa interesującej pracy i wysokich zarobków przyciąga wielu zainteresowanych. Wrocław to miasto przyjazne wszystkim studentom, a szczególnie dobrze poczują się tu informatycy.

Dlaczego warto wybrać studia informatyczne?

Studia na kierunku informatyka pozwalają na zdobycie podstawowej wiedzy dotyczącej programowania i informatyki. Dzięki temu student może zapoznać się ze wszystkimi gałęziami tych dziedzin i wybrać tą, w której chciałby się specjalizować. Nie jest tajemnicą, że osiągnięcie sukcesu jako informatyk wymaga wiele nakładu własnej pracy. Studia pomagają jednak zdobyć niezbędną wiedzę i stanowią niepodważalny atut w poszukiwaniu pracy.

Technologia wkracza w coraz to nowe sfery życia codziennego, co widać szczególnie poprzez rozwój rynku mobilnego. Dobrze wykształceni informatycy są bardzo cenieni i potrzebni dla ciągłego udoskonalania i obsługi systemów informatycznych, z których korzystają firmy, przedsiębiorstwa i osoby prywatne. Absolwenci informatyki mogą liczyć na wiele ciekawych ofert pracy i perspektywę wysokich zarobków.

Dlaczego warto studiować informatykę we Wrocławiu?

Informatyka, to kierunek, który znajduje się w ofercie wielu wrocławskich uczelni. Można studiować go w trybie stacjonarnym (dziennie) lub niestacjonarnym (zaocznie). Dzięki temu łatwo dopasować format studiów do własnych potrzeb i np. rozpocząć dodatkową pracę. Informatycy w trakcie studiów są chętnie zatrudniani przez wrocławskich pracodawców.

Czytaj również  Czy Twoja firma jest na Facebooku? Jeśli nie, zobacz jak to zmienić

Dodatkową zaletą jest niepowtarzalny klimat miasta, wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych i udogodnienia przygotowane specjalnie z myślą o studentach. Są to między innymi liczne zniżki, bary z tanim i smacznym jedzeniem oraz sprawnie funkcjonująca komunikacja miejska.

Czy informatycy łatwo mogą znaleźć pracę?

Wrocław to miasto, w którym sprawnie rozwija się przemysł i biznes, a w szczególności branża IT. Nieustannie powstają nowe miejsca pracy oferujące dobre warunki zatrudnienia i ciekawe perspektywy. Według Gazety Wrocławskiej, we Wrocławiu działa ponad 350 firm informatycznych różnej wielkości. Informatycy tworzą oprogramowanie, usługi internetowe i zarządzają systemami informatycznymi. Szczególnie poszukiwaną specjalizacją są programiści, którzy mogą znaleźć pracę nawet poza granicami kraju.

Informatycy są bardzo cenieni przez pracodawców, dlatego specjaliści z tej dziedziny nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia, nawet w trakcie studiów. Jak pisze Gazeta Wyborcza, według badań Komisji Europejskiej, w 2014 roku w branży informatycznej brakowało aż 700 tysięcy pracowników. Wyjątkową cechą tego zawodu jest to, że informatycy mogą pracować zdalnie. Jeżeli osoba taka zna dodatkowo języki obce, otwiera to drzwi do kariery w zagranicznych firmach.

Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, informatycy we Wrocławiu zarabiają średnio o 300 zł więcej niż ich koledzy z pozostałej części Polski. Przeciętne wynagrodzenie wynosi tu 6,5 tysiąca złotych. To kusząca perspektywa, która może skłonić do wyboru studiów informatycznych we Wrocławiu.

Czytaj również  Co na ząbkowanie u dzieci?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *