Home » Edukacja » Wrocław stoi informatykami

Wrocław stoi informatykami

Informatyka to wciąż popularny kierunek studiów, na który decydują się co roku maturzyści. Nie bez powodu. Perspektywa interesującej pracy i wysokich zarobków przyciąga wielu zainteresowanych. Wrocław to miasto przyjazne wszystkim studentom, a szczególnie dobrze poczują się tu informatycy.

Dlaczego warto wybrać studia informatyczne?

Studia na kierunku informatyka pozwalają na zdobycie podstawowej wiedzy dotyczącej programowania i informatyki. Dzięki temu student może zapoznać się ze wszystkimi gałęziami tych dziedzin i wybrać tą, w której chciałby się specjalizować. Nie jest tajemnicą, że osiągnięcie sukcesu jako informatyk wymaga wiele nakładu własnej pracy. Studia pomagają jednak zdobyć niezbędną wiedzę i stanowią niepodważalny atut w poszukiwaniu pracy.

Technologia wkracza w coraz to nowe sfery życia codziennego, co widać szczególnie poprzez rozwój rynku mobilnego. Dobrze wykształceni informatycy są bardzo cenieni i potrzebni dla ciągłego udoskonalania i obsługi systemów informatycznych, z których korzystają firmy, przedsiębiorstwa i osoby prywatne. Absolwenci informatyki mogą liczyć na wiele ciekawych ofert pracy i perspektywę wysokich zarobków.

Dlaczego warto studiować informatykę we Wrocławiu?

Informatyka, to kierunek, który znajduje się w ofercie wielu wrocławskich uczelni. Można studiować go w trybie stacjonarnym (dziennie) lub niestacjonarnym (zaocznie). Dzięki temu łatwo dopasować format studiów do własnych potrzeb i np. rozpocząć dodatkową pracę. Informatycy w trakcie studiów są chętnie zatrudniani przez wrocławskich pracodawców.

Czytaj również  Niezbędne szkolenia dla analityków

Dodatkową zaletą jest niepowtarzalny klimat miasta, wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych i udogodnienia przygotowane specjalnie z myślą o studentach. Są to między innymi liczne zniżki, bary z tanim i smacznym jedzeniem oraz sprawnie funkcjonująca komunikacja miejska.

Czy informatycy łatwo mogą znaleźć pracę?

Wrocław to miasto, w którym sprawnie rozwija się przemysł i biznes, a w szczególności branża IT. Nieustannie powstają nowe miejsca pracy oferujące dobre warunki zatrudnienia i ciekawe perspektywy. Według Gazety Wrocławskiej, we Wrocławiu działa ponad 350 firm informatycznych różnej wielkości. Informatycy tworzą oprogramowanie, usługi internetowe i zarządzają systemami informatycznymi. Szczególnie poszukiwaną specjalizacją są programiści, którzy mogą znaleźć pracę nawet poza granicami kraju.

Informatycy są bardzo cenieni przez pracodawców, dlatego specjaliści z tej dziedziny nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia, nawet w trakcie studiów. Jak pisze Gazeta Wyborcza, według badań Komisji Europejskiej, w 2014 roku w branży informatycznej brakowało aż 700 tysięcy pracowników. Wyjątkową cechą tego zawodu jest to, że informatycy mogą pracować zdalnie. Jeżeli osoba taka zna dodatkowo języki obce, otwiera to drzwi do kariery w zagranicznych firmach.

Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, informatycy we Wrocławiu zarabiają średnio o 300 zł więcej niż ich koledzy z pozostałej części Polski. Przeciętne wynagrodzenie wynosi tu 6,5 tysiąca złotych. To kusząca perspektywa, która może skłonić do wyboru studiów informatycznych we Wrocławiu.

Czytaj również  Co na ząbkowanie u dzieci?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *