Home » Biznes » Czyściwo włókninowe – jakie wybrać?

Czyściwo włókninowe – jakie wybrać?

W wielu branżach niezbędne jest utrzymanie prawidłowego poziomu higieny. Jeszcze parę lat temu do czyszczenia używane były zwykłe ściereczki i szmatki. Jednak takie rozwiązanie nie jest zbyt ekonomiczne, a także higieniczne. Obecnie najlepszą opcją są czyściwa włókninowe, które doskonale radzą sobie z różnymi zabrudzeniami.

Czyściwo włókninowe – gdzie się sprawdzi?

Producenci oferują czyściwa papierowe i włókninowe. W tym artykule skupiamy się przede wszystkim na czyściwie wykonanym z włókniny. Jest to świetny materiał, który znacznie ułatwia utrzymanie czystości w różnych zakładach. Jednym z takich zakładów są warsztaty samochodowe, w których na co dzień używa się smarów i innych dość brudzących środków. Mając pod ręką czyściwo włókninowe, można w ciągu kilku sekund pozbyć się uciążliwego brudu z podłogi, szafki czy z rąk. Czyściwa sprawdzą się także w innych branżach. Można ich używać w sklepach, zakładach gastronomicznych, przemysłowych, a także w przychodniach i innych placówkach zdrowia.

Zalety czyściwa włókninowego

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę aspekt ekonomiczny. Zakup czyściwa nie jest kosztowny, a rolka wystarcza na długi czas. Włókninowe czyściwa są bardzo wytrzymałe, chłonne i wydajne. Świetnie nadają się do czyszczenia różnych zabrudzeń, w tym detergentów, smarów czy rozpuszczalników. Rolkę można umieścić w dowolnym miejscu, aby móc w każdej chwili sięgnąć po kawałek czyściwa. Praca dzięki temu idzie znacznie szybciej i efektywniej. Wybierając czyściwo, należy zastanowić się, w jakiej formie będzie najłatwiej po nie sięgnąć. Można je powiesić na ścianie lub postawić na stojaku. W obu przypadkach można z łatwością oderwać niezbędną część do czyszczenia.

Czytaj również  Sposób na biznes - własny punkt kurierski

Jak wybrać czyściwo?

Jest wiele rodzajów różnych czyściw przemysłowych. Każde z nich nadaje się do usuwania zabrudzeń, ale ma też inne właściwości. W przypadku różnego rodzaju zakładów przemysłowych warto zdecydować się na uniwersalne i wielozadaniowe czyściwo, które poradzi sobie z każdym brudem. Można zdecydować się na czyściwo szare lub z technologią exelClean. Czyściwo przede wszystkim należy dobrać do warunków, w jakich będzie ono używane. W lokalach gastronomicznych, w których muszą być przestrzegane normy higieniczne, należy zdecydować się na czyściwo z certyfikatem HACCP. Ten certyfikat dopuszcza produkt do kontaktu z żywnością. W przypadku placówek zdrowotnych można wybrać czyściwo w różnych kolorach tak, aby każdy rodzaj był używany do innych celów.

Czyściwa włókninowe do zadań specjalnych

Czyściwo włókninowe jest wszechstronnym produktem czyszczącym, które znajdzie zastosowanie w wielu branżach. Nie jest drogie, a radzi sobie z trudnymi do usunięcia plamami. Można wybierać spośród różnego rodzaju czyściw, które mogą mieć styczność z żywnością lub być używane w szpitalach. Dostępne są czyściwa niepylące, certyfikowane, w kolorze szarym i białym, a także z zastosowanymi technologiami ułatwiającymi czyszczenie.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *