Home » Transport » Wracasz do Polski? Jak najlepiej to zorganizować

Wracasz do Polski? Jak najlepiej to zorganizować

Transport międzynarodowy to złożony specjalistyczny proces wielu usług, którego celem jest dostarczenie produktu z jednego punktu do drugiego w najbardziej efektywny sposób. Ta informacje przyda się nam, gdy zamierzamy wrócić do Polski z dłuższego zagranicznego pobytu, gdy trzeba przewieźć ze sobą cały dobytek. Jak działa taki transport i jak się go organizuje?

Rodzaje transportu międzynarodowego

Najpopularniejszą forma transportu międzynarodowego jest transport lądowy, w którym wykorzystuje się pojazdy dostosowane do rodzaju ładunku. Najszybszym sposobem przewozu w transporcie międzynarodowym jest transport lotniczy. Jest to jednak również najdroższa opcja. Lotniczy transport towarowy jest najlepszym rozwiązaniem dla ładunków wrażliwych, które nie mogą być długo przewożone.

Jak działa transport międzynarodowy? Kto przewozi przesyłki?

Specjaliści szacują, że poza granicami kraju mieszka około 18 milionów Polaków. Nic więc dziwnego, że przesyłki międzynarodowe są nadawane bardzo często. Czasami są one bardzo niewielkie, ale bywa, ze trzeba przewieźć cały dobytek. Paczkę można przesłać za pośrednictwem różnych przewoźników – poczty, firm kurierskich lub przewoźników specjalizujących się w przewozie osób. Najbezpieczniejsza jest przesyłka kurierska, która szybko dotrze do adresata. Koszty transportu zależą od wielu czynników. Im paczka jest cięższa oraz większa, tym wyższa będzie cena za jej dostarczenie – twierdzi Rhenus Logistics. Nie bez znaczenia jest także dokładna odległość do pokonania przez kuriera, a także sposób dostarczenia paczki. W przypadku przeprowadzki lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Aby za dużo nie płacić, zróbmy selekcję rzeczy, a to co, chcemy zabrać, popakujmy w kartony. Wszystkie kartony podpiszmy, co jest gwarancją, że odnajdziemy się w pudłach. Przyczepmy do nich karteczki, na których opiszemy zawartość, określmy także miejsce ich przeznaczenia (np. łazienka czy kuchnia).

Czytaj również  Często robisz zakupy przez Internet? Dowiedz się, jak działa transport Twojego zamówienia

Czy można przewieźć meble kurierem? Jak działa transport międzynarodowy tego typu?

Jeżeli chcemy przewieźć meble, to możemy skorzystać z usług firm kurierskich oraz firm przewozowych. Standardowe usługi kurierskie przeznaczone są do przewozu paczek oraz palet. Transport mebli kurierem nie jest kłopotliwy, jeśli meble można rozkręcić i odpowiednio spakować w kartony. Należy jednak pamiętać, że tego typu paczki, ze względu na dużą wagę, a jednocześnie delikatne niektóre elementy, powinny być naprawdę dobrze spakowane. Inne ciężkie rzeczy można spakować w formie przesyłki paletowej. Rzeczy możemy przewieźć sami, ale jeśli nas na to znać, możemy wynająć firmę, która zrobi to profesjonalnie. W przypadku transportu międzynarodowego koszty rosną wraz z odległością z Polski do miejsca, w którym obecnie mieszkamy. Dla przykładu średnia cena przeprowadzki na trasie z Polska Wielka Brytania wynosi 1599 zł.

Przeprowadzka zaliczana jest do najbardziej stresujących sytuacji w życiu człowiek, zwłaszcza wtedy gdy po długim pobycie poza Polską wracamy do kraju. Dobyte przewieziemy bez problem korzystając z usług transportu międzynarodowego.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *