Home » Biznes » Ranking firm kurierskich – 2022

Ranking firm kurierskich – 2022

Jak wiadomo, na polskim rynku działa bardzo duża liczba firm kurierskich. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że klienci mają ogromny problem z podjęciem właściwej decyzji. Na jaką firmę warto się zdecydować, by przesyłka kurierska została dostarczona w najlepszy możliwy sposób?

DHL

Warto wiedzieć, że za pośrednictwem DHL można przesyłać koperty z dokumentami, palety krajowe czy paczki. Oczywiście ich wielkość jest zróżnicowana. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dostawy na terenie Polski są realizowane w ciągu jednego dnia roboczego. Misją firmy jest dostarczanie przesyłek bezpiecznie i najszybciej, jak to tylko jest możliwe. Ponadto przedsiębiorstwo stawia na zadowolenie klientów i jakość. Nie można zapomnieć, że DHL cały czas doskonali swoją ofertę.

InPost

Należy mieć świadomość, że InPostem można wysyłać nie tylko niewielkie paczki, ale również ważące 25 kg. Ich ubezpieczenie jest oczywiście wliczone w cenę. Kolejnym atutem wysyłania paczek InPostem jest bardzo prosty sposób ich nadania. Osoby zainteresowane mają kilka możliwości. Dzięki temu każdy może wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że istnieje także możliwość nadania przesyłki przez internet. Nie można oczywiście zapomnieć o bardzo dużej liczbie punktów wysyłki. Rekomendowane jest także zwrócenie uwagi na czas dostarczenie przesyłek. Przeważnie wynosi on od 1 do 2 dni roboczych od dnia nadania. Należy mieć świadomość, że bardzo duża liczba czynników wpływa na wspomniany termin.

Czytaj również  Jak zadbać o motocykl zimą?

GLS

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych zalet omawianego kuriera przez klientów jest możliwość zlecenia przesyłki całkowicie zdalnie. Osoba zainteresowana nie musi udawać się do punktu obsługi klienta. Ponadto decydując się na korzystanie z usług firm GLS, można liczyć nie tylko na podstawowe działania kuriera, ale również wachlarz dodatkowych opcji. Najbardziej pożądanym rozwiązaniem przez klientów jest oczywiście kontakt telefoniczny z kurierem. Kolejną opcją jest możliwość wysłania paczki za pobraniem, a także przerzucenie kosztów wysyłki na adresata.

DPD

Klienci decydują się korzystać z firmy DPD ze względu na pewność i szybkość dostawy, a także bardzo przystępne ceny. Godny uwagi jest także niezwykle wygodny i rzetelny system monitorowania przesyłek. W ten sposób osoby zainteresowane będą mogły sprawdzić, gdzie w danym momencie znajduje się ich paczka. Ponadto śledzenie kuriera w czasie rzeczywistym będzie także umożliwiała nowoczesna aplikacja na telefon. Można zaobserwować, że z roku na rok z usług firmy korzysta coraz większa liczba osób, którym zależy na środowisku naturalnym. Należy mieć świadomość, że w trosce o czyste powietrze niektóre punkty w Polsce są obsługiwane przez pojazdy elektryczne. Warto wiedzieć, że klienci mogą także zaoszczędzić mnóstwo czasu, nadając przesyłki za pośrednictwem internetu. Z usług firmy kurierskiej korzystają klienci biznesowi i indywidualni.

Czytaj również  Czyściwo włókninowe - jakie wybrać?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *