Home » Edukacja » Przydatne kursy i szkolenia, które warto odbyć

Przydatne kursy i szkolenia, które warto odbyć

W sytuacji, gdy chcemy się przekwalifikować, zdobyć nowe umiejętności lub rozwijać te, które już posiadamy, niezastąpioną pomoc stanowią kursy i szkolenia. W przeciwieństwie do studiów, w krótkim czasie pozwalają na zdobycie praktycznej wiedzy, nie wymagają matury i są dostosowane do potrzeb pracodawców. Szeroka oferta ośrodków szkoleniowych sprawia, że czasem ciężko zdecydować, które szkolenie będzie najlepszą inwestycją w przyszłość. Jakie kursy i szkolenia warto odbyć?

W jakie kursy warto zainwestować swój czas i pieniądze?

Projektowanie stron internetowych

Praca związana z branżą IT to najbardziej dochodowe zajęcie. Specjalistów w tej dziedzinie wciąż brakuje. Tym, którzy posiadają odpowiednie umiejętności oferowane są naprawdę korzystne warunki finansowe. Internet rozwija się w szybkim tempie, użytkownicy są coraz bardziej wymagający, więc potrzebne są estetyczne, intuicyjne i funkcjonalne strony internetowe, które spełnią te oczekiwania. Chcąc zacząć zajmować się projektowaniem stron internetowych, warto znaleźć kurs online lub szkolenie stacjonarne, na którym można nauczyć się nie tylko podstaw projektowania. Większość kursów obejmuje także stworzenie własnego portfolio niezbędnego do zdobycia pracy w zawodzie web designera. Ceny szkoleń związanych z tworzeniem stron www są bardzo zróżnicowane. Można znaleźć kursy, których koszt zamyka się w 500zł. Zwykle jest to nauka od podstaw. Zaawansowane szkolenia mogą kosztować nawet 5 000 zł.

Czytaj również  Mity i fakty o MBA

Kurs na wózek widłowy

Zapewne zainteresuje męską część czytelników. Pracownicy z takimi uprawnieniami są pożądani nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Przydatny jest w pracy w magazynie i może ułatwić otrzymanie wyższego wynagrodzenia. W większym miastach pracownik z uprawieniem na wózki widłowe może liczyć nawet na 20 zł brutto za godzinę pracy. Cena kursu waha się między 300 – 1000zł. Wszystko zależy od poziomu zaawansowania i czasu trwania szkolenia.

Serwisant komputerowy

Komputery zdominowały prawie wszystkie dziedziny naszego życia. Korzystamy z nich w domu i w pracy. Chyba już nikt nie wyobraża sobie bez nich życia. Niewiele osób jednak wie, jak działają oraz ja prawidłowo zdiagnozować problem i znaleźć jego rozwiązanie. Umiejętność naprawy sprzętu komputerowego może stać się dochodowym zajęciem. Jeśli nie chcesz robić tego zawodowo, ta wiedza i tak przyda Ci się w prywatnym życiu. Szkolenie nie jest drogie. W sieci można znaleźć kursy nawet poniżej 100zł!

Obsługa programów graficznych

Nie od dziś wiadomo, że obrazy lepiej przemawiają do ludzi niż słowa. Profesjonalnie wykonane grafiki są dzisiaj na wagę złota. Internauci to niecierpliwi ludzie, którzy wolą zobaczyć niż przeczytać. Znajomość programów graficznych staje się powoli nie tylko atutem, ale i obowiązkiem. W małych firmach, gdzie nie ma jasnego podziału obowiązków, od pracowników wymaga się wszechstronności i nie ma funduszy na stworzenie stanowiska pracy dla grafika, taki kurs może być bardzo przydatny. Szczególnie, gdy prowadzimy działalność w sieci. W zależności od tego, jake programy obejmuje kurs ceny wahają się między 300 – 2000zł.

Czytaj również  Sprawdź studia podyplomowe i ich kierunki

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *