Home » Technologie » Przydatne akcesoria dla laptopów

Przydatne akcesoria dla laptopów

 

Laptopy czy notebooki to jedne z najbardziej osobistych gadżetów. Wykorzystujemy je do pracy, grania w gry czy przeglądania Internetu. Codziennie spędzamy przy nich długie godziny; zabieramy je ze sobą do szkoły, pracy, a nawet na wakacje. Nic więc dziwnego, że sam komputer do pełnego komfortu jego użytkowania potrzebujemy kilku drobiazgów, które uprzyjemnią pracę przy nim. Wprawdzie laptopa nie jesteśmy w stanie aż tak rozbudować, jak stacjonarnego peceta, ale wygodne korzystanie wymaga dokupienia kilku niezbędnych wręcz akcesoriów komputerowych.

Bezprzewodowa mysz

Każdy laptop posiada touchpada, ponieważ dla wielu osób korzystanie z niego jest nadal kłopotliwe, to wydaje się, że bezprzewodowa mysz jest wysoce potrzebnym gadżetem. Dokupienie tego akcesorium komputerowego z pewnością zwiększa komfort korzystania z urządzania, głównie dlatego, że sięganie po komputerowego gryzonia to stary nawyk, którego bardzo ciężko się pozbyć. Jaki wybór będzie najlepszy? Tutaj trudno o jednoznaczną odpowiedź, bo wybór zaleczy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Przy zakupie myszy warto jednak zwrócić uwagę na przyciski funkcyjne, wielkość oraz pracę na różnych rodzajach podłoża, co jest konieczne zwłaszcza wtedy, gdy korzystamy z komputera w łóżku.

Podkładka chłodząca

Używając laptopa w łóżku, należy się zapatrzeć jeszcze w podkładkę chłodzącą. Komputera nie powinno stawiać się na kocu czy pościeli, ponieważ nie ma on możliwości oddania ciepła, przez co szybko się nagrzewa i w konsekwencji psuje. Podobnie dzieje się w przypadku, gdy bardzo długo korzystamy z laptopa. Warto więc zainwestować w podkładkę chłodzącą wyposażoną w jeden bądź dwa wiatraki, które są umieszczone naprzeciwko otworów wentylacyjnych w obudowie komputera. Podkładka może być też bardzo cennym akcesoriom komputerowym w sytuacjach, gdy zaobserwujemy nadmierne nagrzewanie się obudowy od spodu lub spadek jego wydajności.

Czytaj również  Jakie korzyści daje dostawa zakupów do domu?

Torba, plecak, a może etui?

Futerał chroniący nasz komputer to wręcz niezbędny gadżet, w który należy wyposażyć laptop, bo chroni go przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Obecnie na rynku jest „ogrom” tego typu akcesoriów komputerowych. Ciekawym i dobrze prezentującym się rozwiązaniem, zwłaszcza dla pań, jest etui wykonane np. filcu lub pianki neoprenowej, które z uwagi na niewielkie rozmiary pozwala schować komputer w torebce. Niestety etui nie zapewnia miejsca ani zasilaczowi, ani innym komputerowym gadżetom, praktyczniej zatem wybrać torbę lub plecak. Zapewniają lepsze bezpieczeństwo przy transporcie, zwiększają komfort podróży i dają dodatkową przestrzeń na inne akcesoria.

Inne ciekawe gadżety

Akcesoriów komputerowych jest tak wiele, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Oprócz powyższych można zaopatrzyć się jeszcze w dysk zewnętrzny, modem LTE, dodatkowy akumulator i baterie, słuchawki wokółuszne czy podróżna lampke LED. Dodatkowe wyposażenie ma przede wszystkim ułatwić korzystanie z laptopa. Wszystkie dostępne na rynku akcesoria komputerowe mają głównie na celu podniesienie komfortu pracy i przemieszczania się, jednak ich wybór to kwestia indywidualna.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *