Home » Transport » Poczta Polska czy kurier? Wybierzmy najwygodniejszego przewoźnika

Poczta Polska czy kurier? Wybierzmy najwygodniejszego przewoźnika

 

W dzisiejszych czasach wiele osób wysyła oraz odbiera różne przesyłki wysyłane pocztą oraz za pośrednictwem kurierów. Jest to związane między innymi z rozwojem handlu internetowego, dzięki któremu można dokonywać zakupów bez konieczności wychodzenia z domu. Konkurencja na rynku usług kurierskich jest spora, więc warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego przewoźnika.

Usługi kurierskie Poczty Polskiej

Poczta Polska zauważyła znaczny rozwój usług związanych z transportem paczek i stara się dostosować do wymagań rynkowych. Każda dobra porównywarka kurierów uwzględnia w swoich wynikach Pocztę Polską, ponieważ listonosze mają możliwość dostarczania paczek, a dodatkowo oferowana jest usługa Pocztex. Standardowo obsługiwane są zwykłe paczki, a także przesyłki za pobraniem. Możliwe jest zostawienie paczki w placówce Poczty Polskiej oraz w wielu innych punktach odbioru. Dodatkowo ciekawą usługą jest możliwość odebrania korespondencji firmowej bezpośrednio z siedziby firmy. Wprowadzone zostały również usługi, dzięki którym można nadawać paczki i generować dokumenty przewozowe drogą internetową. Później wystarczy poczekać na kuriera, który odbierze paczkę lub zanieść ją na pocztę.

Usługi firm kurierskich

Alternatywą dla Poczty Polskiej są firmy kurierskie. Każda porównywarka kurierów on-line posiada na swojej liście wiele firm działających na terenie Polski. Ich oferta jest podobna do przedstawionych wyżej usług Poczty Polskiej w zakresie paczek. Konkurencja na rynku jest duża, więc dobra porównywarka kurierów może znacznie pomóc w poszukiwaniu najlepszych przewoźników. Wiele firm współpracuje z różnymi porównywarkami, które dodatkowo umożliwiają składanie zamówień, określanie gabarytów paczek oraz opłacanie usług on-line. Po wszystkim kurier przyjedzie do nadawcy i odbierze od niego paczkę razem z dokumentami przewozowymi co znacznie usprawni i przyspieszy proces transportu paczki.

Czytaj również  Co oznaczają usługi wartości dodanej?

Jakiego przewoźnika wybrać?

Wybór odpowiedniego przewoźnika może okazać się trudny. Do niedawna panowało przekonanie, że Poczta Polska jest tańsza, ale za to wolniejsza. Dzisiaj różnice te coraz bardziej się zacierają ze względu na wspomnianą wyżej konkurencję. W związku z tym niezwykle istotnym i przydatnym rozwiązaniem jest porównywarka kurierów pozwalająca na zlecanie przesyłek przez Internet. Dzięki porównywarce można poznać dokładną cenę przewozu danej paczki o określonych gabarytach u różnych przewoźników. Porównywarka kurierów to wygodne rozwiązanie, które jest o wiele bardziej skuteczne niż sprawdzanie cen osobno u każdego przewoźnika. Korzystając z takich porównywarek można nie tylko usprawnić przesyłanie paczek, ale również można ochronić się przed nadmiernymi kosztami. Bardzo często internetowe porównywarki umożliwiające nadawanie paczek on-line oferują wiele promocji, pod warunkiem skorzystania z ich usług. Warto więc poszukać takich ofert specjalnych, które mogą być bardzo korzystne zarówno dla klientów indywidualnych, jak również biznesowych.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *