Home » Transport » Pewny kurier warszawa – zawsze drogi?

Pewny kurier warszawa – zawsze drogi?

Pewnie nie raz jadąc ulicami Warszawy, widzieliśmy rowerzystów lub motocyklistów przewożących przesyłki. Wielu z nasz korzystało zapewne z ich usług. Jeśli chcemy zaoszczędzić czas, by spędzić go z rodziną, warto powierzyć swoje pilne dokumenty i inne przesyłki sprawnej firmie kurierskiej, działającej na rynku lokalnym.  Warszawa jest stale rozwijającym się miastem, w którym można znaleźć mnóstwo firm kurierskich. Stolica jest też miastem, w którym życie jest drogie. Czy dlatego kurier warszawa też musi być drogi? Jak zawsze w takich przypadkach wszystko zależy od odległości, czasu dostarczenia i wagi przesyłek.

Jakie są strefy doręczania przesyłek?

W tak dużej aglomeracji, jaką jest Warszawa, firmy kurierskie stosują podział na strefy.  Podstawowym kryterium jest odległość dostarczenia przesyłki od centrum miasta. Przez większość przewoźników podział ten wygląda następująco: Strefa I – do 5 km; strefa II – 5 do 10 km; strefa III – 10-15 km; strefa IV – 15-20 km. Jeśli natomiast przesyłka ma trafić poza miasto, to wówczas mamy  strefy do 10 km od granic miasta, do20 km oraz do 30 kilometrów. Wszystkie pozostałe przesyłki są traktowane jako krajowe. Ceny przesyłek uzależnione są od strefy dostarczenia

Czytaj również  Na czym polega logistyka b2c?
Kurier Warszawa
Kurier Warszawa

Jak szybko doręczane są przesyłki?

W  stolicy szybkość doręczenia zależy zarówno od odległości, jak i wybranej usługi. Najszybciej realizowane są dostawy super ekspresowe (firmy stosują różne nazwy), które dostarczane są bezpośrednio po odebraniu przez kuriera, czyli w 30-45 minut (niektóre firmy deklarują nawet 15 min.). Zwykłą usługę ekspresową kurierzy warszawa realizują  w 90 minut. Standardowe przesyłki lub paczki docierają w 3-4 godziny. Niektórzy przewoźnicy oferują również przesyłki ekonomiczne – do 24 godzin. W strefie podmiejskiej warszawskie firmy kurierskie dostarczają paczki w czasie od 2 do 5 godzin. W przypadku przesyłek krajowych i zagranicznych czas dostawy jest podobny do ofert innych przewoźników.

Czy będzie drogo?

W przypadku usług kurierskich cena zależy od wielu czynników: odległości, ciężaru paczki oraz wyboru rodzaju dostawy (ekonomiczna, ekspresowa). Jeśli chodzi o wagę to najtańsze będzie przesłanie koperty z przesyłką, więcej zapłacimy za paczki. Ze względu na typ usługi najdroższe są zazwyczaj usługi ekspresowe dostarczane bezpośrednio po nadaniu (koszt około 25-50 zł). Najtaniej kurier warszawa dostarczy przesyłkę ekonomiczną (od 10 zł wzwyż w zależności od typu i wagi).  W transporcie podmiejskim zapłacimy odpowiednio od 30-60 zł. Ponadto opłaty pobierane są za każdy kilogram powyżej 5 kg przewożonej paczki. Dodatkowo zapłacimy też (jak wszędzie) za ubezpieczenie przesyłki lub dodatkowe usługi (np. przesyłkę pobraniową).

Czytaj również  Co robić w razie zgubienia lub kradzieży karty kredytowej? Powiemy Ci, jak szybko reagować w kryzysowej sytuacji

Jednak porównując tego samego rodzaju usługi w innych miastach Polski zauważyć można, że ceny są zbliżone. Nie wydaje się by kurierzy w Warszawie pobierali wyższe opłaty, niż gdziekolwiek indziej w kraju. Jeśli zależy nam na dobrych, solidnych usługach, śmiało korzystajmy z firm kurierskich w stolicy. Przy stale rosnącej liczbie firm kurierskich, ceny usług regularnie spadają.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *