Home » Finanse » Kto może dostać szybki kredyt przez internet? Odpowiadamy!

Kto może dostać szybki kredyt przez internet? Odpowiadamy!

Szybkie tempo życia wymusza na większości firm dostosowanie swoich produktów i usług do coraz bardziej zabieganego klienta. W większości banków pojawia się oferta szybkiego kredytu przez internet. Czy się charakteryzuje ten produkt finansowy? Jak otrzymać dodatkową gotówkę bez wychodzenia z domu?

lokaty, kredyty, konta bankowe, Nest Bank

Co warto wiedzieć o kredytach online?

Kredyt przez internet, jest jednym z kilku narzędzi finansowych dostępnych bez wychodzenia z domu. Założenie konta osobistego, lokaty bankowej, konta oszczędnościowego oraz otrzymanie kredytu jest dziś możliwe bez wizyty w placówce bankowej. Wiele osób korzysta z takiej możliwości, ponieważ jest ona wygodna i pozwala oszczędzić czas, którego wciąż wszystkim brakuje. Nie musimy spieszyć się po pracy i zastanawiać czy zdążymy przed zamknięciem banku, nie musimy stać w kolejkach i co ważne, możemy złożyć wniosek z dowolnego urządzenia mobilnego, w dowolnym miejscu.
Wypełnienie wniosku zazwyczaj zajmuje kilka minut, a decyzję kredytową można otrzymać w ciągu 24 godzin. Kredyt przez internet charakteryzuje minimum formalności i dlatego jest tak wygodną formą otrzymania dodatkowego zastrzyku gotówki, z której korzysta coraz więcej osób. Kredyt przez internet nie jest jednak pozbawiony wad. Zazwyczaj trudno negocjować warunki takiego kredytu jak: wysokość prowizji, oprocentowanie, wysokość rat czy okres spłaty. Co prawda, ogromna oferta kredytów przez internet pozwala wybrać najkorzystniejszy produkt, jednak warto pamiętać, że zazwyczaj musimy się zgodzić na oferowane przez bank warunki.

Czytaj również  Jak ustalić wysokość wynagrodzenia dla pracownika?

Jak otrzymać kredyt przez internet?

Oferta bankowych kredytów przez internet jest bardzo szeroka, warto jednak wiedzieć, kto może skorzystać z takiej możliwości. Dokładne wypełnienie wniosku w wybranym banku to pierwszy krok, warto jednak wiedzieć, że szybki kredyt nie oznacza braku weryfikacji kredytobiorcy. Wiele osób sądzi, że składając wniosek o przyznanie kredytu przez internet, nie będzie sprawdzanych w Biurze Informacji Kredytowej czy nie będzie zobowiązany przedstawić zaświadczenia o dochodach. Szybkie pożyczki bez sprawdzania w bazach istnieją jedynie w sloganach reklamowych, zazwyczaj nawet instytucje pozabankowe sprawdzają wiarygodność swoich klientów.
Warto o tym pamiętać, zanim zdecydujemy się na wypełnienie wniosku o przyznanie kredytu przez internet. Podobnie jest z zaświadczeniem o dochodach. Co prawda, szybki kredyt to możliwość otrzymania środków bez zbędnych formalności, jednak nip i adres miejsca pracy czy nr decyzji emerytalnej jest konieczne dla sprawdzenia przez bank naszej zdolności kredytowej. Najszybszym sposobem otrzymania kredytu przez internet jest złożenie wniosku w banku, w którym posiadamy konto osobiste lub oszczędnościowe. Dla swoich klientów banki oferują uproszczoną procedurę i czasem wystarczy tylko pozytywna weryfikacja wnioskodawcy w BIK. Kredyt przez internet to wygodne rozwiązanie, jednak warto pamiętać o warunkach przyznawania kredytu oraz porównaniu ofert kilku banków przed podjęciem decyzji.

Czytaj również  Korzyści wynikające z wykupienia ubezpieczenia na życie

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *