Home » Technologie » Kiedy wdrożyć analitykę internetową Twojej strony? Nie popełnij tych błędów!

Kiedy wdrożyć analitykę internetową Twojej strony? Nie popełnij tych błędów!

Wdrożenie swojej nowej strony internetowej nie jest tak proste, jak to się na początku wydaje. Dlatego przed tym warto zastanowić się nad kilkoma istotnymi aspektami, które związane są z wdrażaniem analityki internetowej do swojej firmy. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie poznanie podstawowych błędów podczas wdrażania analityki internetowej, aby wiedzieć, czego można uniknąć.

Błędnie zainstalowany kod śledzenia

Wśród najbardziej popularnych błędów, które są związane z wdrażaniem analityki internetowej własnej witryny internetowej można wymienić w błędny sposób zainstalowany kod śledzenia. Kod śledzenia musi zostać poprawnie zainstalowany, ponieważ tylko wtedy Google Analytics będzie miało możliwość zbierania wszystkich niezbędnych informacji na temat użytkowników naszej strony internetowej. Niepełne lub niewłaściwe dane to bardzo częsty błąd na wielu witrynach. Warto go unikać w miarę swoich możliwości.

Brak wykluczenia spamu

Kolejnym błędem podczas wdrażania na swojej witrynie analityki internetowej jest brak wykluczenia wszelkiego rodzaju spamu, a także tak zwanego ruchu własnego. Bardzo często samodzielnie pracuje się nad swoją stroną internetową lub powierzą tą pracę innym osobom. Taki ruch nie powinien być w ogóle brany pod uwagę, ponieważ może zaburzać rzetelność gromadzonych danych. Dlatego powinno się wykluczyć ze śledzenia swój własny adres IP, a także adresy swoich współpracowników. Będzie to bardzo dobre rozwiązanie.

Czytaj również  Czy content marketing działa? Sprawdź!

Brak śledzenia celów strony

Wśród różnego rodzaju błędów, które można popełnić podczas wdrażania analityki internetowej własnej strony wymienia się również brak śledzenia celów strony, a także jej konwersji. Każda strona internetowa tworzona jest w konkretnym celu. Wśród głównych celów prowadzenia strony można wymienić chęć sprzedaży produktów za jej pośrednictwem, ale nie tylko. Dlatego bardzo istotną kwestią jest możliwość śledzenia celów strony, ponieważ tylko wtedy będziemy wiedzieć, czy są one w prawidłowy sposób realizowane.

Błędne używanie terminów

Następnym błędem, który może zostać popełniony w trakcie wdrażania analityki internetowej z całą pewnością może być błędne korzystanie z różnego rodzaju terminów, a także brak ich zrozumienia. Poprzez to mamy błędne założenia oraz wyciągamy błędne wnioski na temat zachowań użytkowników na naszej witrynie internetowej. Dlatego warto poznać definicje co najmniej podstawowych terminów, aby wiedzieć, jak można z nich w poprawny sposób korzystać.

Brak kontekstu

Wśród różnych błędów popełnianych podczas wdrażania analityki internetowej można również wymienić analizowanie danych na stronie bez potrzebnego kontekstu. Podczas analizowania wszystkich niezbędnych informacji warto je zestawić z warunkami, w których zostały uzyskane. Tylko dzięki temu zebrane przez nas dane będą charakteryzowały się rzetelnością i będzie można z nich w przyszłości korzystać. Jest to bardzo istotna kwestia w takich działaniach, jak analityka internetowa.

Czytaj również  Jak działa supermarket internetowy?

 


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *