Home » Biznes » Jak zadbać o motocykl zimą?

Jak zadbać o motocykl zimą?

Motocykl w zimie powinien zostać odpowiednio zabezpieczony przed niską temperaturą, intensywnymi opadami oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego jeszcze zanim zrobi się zimno, warto zastanowić się, gdzie chcemy przechowywać motocykl oraz jak dobrze przygotować go do kilkumiesięcznego postoju.

Czyszczenie motocykla przed zimą

Przed schowaniem motocykla na zimę należy go dokładnie wyczyścić z zalegającego brudu, łącznie z wymyciem opon. Ponieważ zanieczyszczenia pozostawione na motocyklu na czas zimy, mogą być potem niezwykle trudne do usunięcia, a ponadto mogą też wchodzić w reakcję z lakierem i przyczyniać się do powstawania korozji. Motocykl warto czyścić specjalnymi preparatami dedykowanymi do jednośladów. Dodatkowo należy też zadbać o elementy napędowe i zakonserwować je odpowiednimi smarami, dostępnymi w każdym sklepie z akcesoriami motocyklowymi.

Czy warto wymienić olej w motocyklu przed zimą?

Istnieją dwie teorie związane z coroczną wymianą oleju w motocyklu. Według pierwszej należy wymienić olej po sezonie letnim a przed zimowaniem, a według drugiej natomiast trzeba wymienić olej po zimowaniu, czyli przed kolejnym sezonem letnim. Jednak ostatecznie warto zdecydować się na wymianę oleju przed zimowaniem, ponieważ zużyty olej pozostawiony w motocyklu na kilka miesięcy, może negatywnie wpłynąć na poszczególne części, a ostatecznie na pracę całego układu napędowego. Natomiast świeży i dobry jakościowo olej zapewni naszemu jednośladowi bezpieczeństwo, tym bardziej, jeśli wybierzemy oleje do motocykli (https://mobiloleje.pl/30-oleje-grzewcze) odznaczające się odpornością na takie czynniki jak temperatura, czy ciśnienie.

Czytaj również  Opakowanie samoprzylepne - gdzie znajdą zastosowanie?

Co zrobić z akumulatorem w zimie?

Pozostawienie akumulatora w motocyklu na okres zimowy, jest dosyć ryzykowne, ponieważ po pewnym czasie nawet dobry akumulator rozładuje się, a późniejsze naładowanie go może być problematyczne. Dlatego zdecydowanie lepiej będzie zabrać akumulator do domu i doładowywać go co jakiś czas, żeby po zakończeniu zimy zachował swoje parametry. Ważne też, by akumulator odpowiednio przechowywać, najlepiej w ogrzewanym i suchym pomieszczeniu.

Jak przechowywać motocykl zimą?

Motocykl najlepiej jest przechowywać w garażu lub jakimkolwiek innym zadaszonym pomieszczeniu. Wtedy bowiem zyskamy pewność, że będzie odpowiednio zabezpieczony przed zimnem i opadami. Niestety nie wszyscy miłośnicy jednośladów mają taką możliwość, jeśli już zatem musimy zostawić motocykl na dworze, powinniśmy zaopatrzyć się w dobry jakościowo pokrowiec na motocykl, który szczelnie pokryje naszą maszynę. Dzięki takiemu rozwiązaniu motocykl będzie mógł bez większych szkód stacjonować na świeżym powietrzu.

Podsumowując, przygotowanie motocykla do zimy nie jest proste, jednak warto wiedzieć jak zrobić to poprawnie, żeby móc cieszyć się w pełni sprawnym motocyklem po zakończeniu zimy. Ponadto zadbany motocykl posłuży nam dłużej i będzie też przede wszystkim bezpieczniejszy w użytkowaniu.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *