Home » Bezpieczeństwo » Dobry adwokat od spraw karnych – co go wyróżnia?

Dobry adwokat od spraw karnych – co go wyróżnia?

Dobry adwokat od spraw karnych to nieocenione wsparcie w sprawie o popełnieniu przestępstwa. Skuteczny obrońca będzie bowiem w stanie udowodnić brak winy lub wywalczyć najkorzystniejszy wyrok, jeżeli przestępstwo w sprawie jest jednoznacznie udowodnione. Jak zatem wybrać karnistę, który należycie zadba o nasze interesy w sądzie?

Czym kierować się przy wyborze dobrego adwokata od spraw karnych?

Jak punktuje portal Barometr Prawa w raporcie Grant Thornton 2021: „Żeby przeczytać wszystkie nowe akty prawne, w 2020 r. trzeba było poświęcić na to 1 godzinę i 58 minut każdego dnia roboczego.” Tak ogromna liczba nowych przepisów sprawia, że prawdopodobnie nawet najznakomitszy polski adwokat nie zapoznał się choćby z połową nowych przepisów.

Można zatem stwierdzić, że znajomość przepisów nie jest gwarantem bycia dobrym adwokatem od spraw karnych. Co zatem wpływa na rzetelność świadczonych usług? Przede wszystkim szukając specjalisty, warto skupić się na jego specjalizacji. Karnista, czyli doświadczony prawnik od spraw karnych będzie miał bogatą praktykę, która pozwala wypracować najlepszą linię obrony.

Aby wybrać dobrego adwokata od spraw karnych, warto również zasięgnąć opinii osób trzecich – sprawdzić rekomendacje wystawiane w wyszukiwarce Google, na profilach społecznościowych danej kancelarii czy specjalistycznych forach. Warto jednak wystrzegać się portali z anonimowymi opiniami.

Czytaj również  Co zrobić, gdy karta została skradziona?

Kolejnym ważnym etapem w wyborze dobrego adwokata od spraw karnych jest pierwsze spotkanie ze specjalistą. Odpowiedni karnista powinien wykazać się umiejętnością zrozumiałego przekazywania swojej wiedzy, a w razie konieczności zaproponować również konsultację z fachowcem innej dziedziny np. psychologiem, detektywem, medykiem czy tłumaczem przysięgłym.

Dobry adwokat od spraw karnych

Dobry adwokat od spraw karnych – kiedy możemy otrzymać pomoc z urzędu?

W Polsce każdemu obywatelowi przysługuje pomoc prawna, jeśli oskarżony udowodni swoją trudną sytuację materialną – otrzyma pełnomocnika z urzędu. Jak można przeczytać w art. 120 Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych: „Zwolnienia od kosztów sądowych może się domagać osoba fizyczna, jeżeli złoży oświadczenie, z którego wynika, że nie jest w stanie ich ponieść bez uszczerbku utrzymania koniecznego dla siebie i rodziny lub ich poniesienie narazi ją na taki uszczerbek”.

Warto jednak podkreślić, że dobrzy adwokaci od spraw karnych i kancelarie znane ze swojej skuteczności i z ugruntowaną pozycją na rynku nie świadczą pomocy z urzędu, ponieważ zwyczajnie nie maja na to czasu.

Szukasz dobrego adwokata od spraw karnych? Postaw na kancelarię ZS Adwokaci

Dobry adwokat od spraw karnych pomoże przejść przez postępowanie sądowe w jak najmniejszym stresie i zatroszczy się o możliwie najkorzystniejszy wyrok. Dlatego warto sięgnąć po wiedzę i doświadczenie specjalistów w swojej dziedzinie, którzy wygrali już niejedną sprawę. Kryteria te spełnia kancelaria z Bolesławca – ZS Adwokaci. Prawnicy zapewniają całościowe wsparcie na każdym etapie procesu – od przygotowania niezbędnych dokumentów przez skuteczną linię obrony po ewentualne odwołanie od wyroku.

Czytaj również  Co zrobić, gdy karta została skradziona?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *