Home » Technologie » Dlaczego sprzedawcy na Allegro wolą wysyłać paczki za pobraniem?

Dlaczego sprzedawcy na Allegro wolą wysyłać paczki za pobraniem?

Jeśli prowadzimy sklep internetowy lub sprzedajemy coś za pośrednictwem portalu aukcyjnego, musimy zadbać również o możliwość różnych form płatności, wygodnych dla kupujących. Wielu z nich może obawiać się wpłaty pieniędzy na konto i wolą przesyłkę za pobraniem, za którą zapłacą, gdy będą ją odbierać. Często proszą o to, by przesyłkę dostarczyła firma kurierska. Jak wysłać paczkę kurierem za pobraniem?

Kto wybiera opcję przesyłek za pobraniem?

Wysyłka przesyłek za pobraniem najczęściej jest wykorzystywana przez sprzedawców internetowych, którzy chcą umożliwić swoim klientom płatność za towar w momencie odbioru paczki. Klienci bowiem często obawiają się, że zapłacą za produkt, którego nigdy nie otrzymają. Taka forma zapłaty zapewnia im większe poczucie bezpieczeństwa. Zamawiając przesyłki za pobraniem, kupujący najpierw odbiera towar, a dopiero później za niego płaci. Kurier pobiera opłatę za towar, a pieniądze są przekazane na wskazane przez sprzedawcę konto bankowe.

Jak wysłać paczkę kurierem za pobraniem?

Usługa pobrania jest bardzo wygodna, szczególnie gdy podczas robienia zakupów nie mamy możliwość zrobienia przelewu internetowego. W takiej sytuacji nie musimy jednak rezygnować z dostarczenia przesyłki przez firmę kurierską. Pieniądze, które kurier otrzymuje przy doręczeniu przesyłki, są jak najszybciej księgowane w firmie i potem trafiają na konto nadawcy, więc stosunkowo szybko otrzymamy zapłatę za przedmiot. Jeśli zastanawiamy się, jak wysłać paczkę kurierem za pobraniem, zadzwońmy na infolinię firmy kurierskiej, a na pewno otrzymamy odpowiedzi na wszystkie pytania. Pamiętajmy, że za usługę pobraniową zapłacimy więcej. Jest to opcja bardzo wygodna, ale nie daje odbiorcy możliwości sprawdzenia zwartości paczki w obecności kuriera przed zapłaceniem za nią i jej odebraniem.

Czytaj również  Klej w laskach do klejenia na gorąco

Jak przyspieszyć zwrot środków za przesyłki za pobraniem?

Na pieniądze z pobrania nadawca musi zaczekać od pięciu do dziesięciu dni roboczych. Czas przekazania pieniędzy na konto klienta określa firma kurierska, ale większość robi to bardzo szybko, zyskując w ten sposób wiernych klientów. Niektóre firmy oferują usługę, której celem jest przyspieszenie zwrotu pobrania. Jest to bardzo ważne, gdyż szybko dostaniemy swoje pieniądze. W przypadku małych kwot (do 1000 zł) usługa jest bezpłatna, a dla większych wynosi około 15 zł.

Co zrobić, gdy klienci nie odbierają przesyłek za pobraniem?

Niektórzy klienci zamawiają towar i pytają, jak wysłać paczkę kurierem za pobraniem i czy w ogóle jest taka możliwość, a później nie odbierają paczki. Takie zachowanie jest wynikiem złej woli klienta, ale nie można bagatelizować takiego zachowania. Najczęściej kupujący nie ma pieniędzy lub się rozmyślił. Sprzedawca poniósł jednak koszty przesyłki zwrotnej, więc ma prawo domagać się zadośćuczynienia. Najczęściej sprzedawca odstępuje od umowy, ale żąda zwrotu kosztów przesyłki, za którą zapłacił.

Czasami mamy obawy przed zakupem przedmiotu u sprzedawcy, u którego jeszcze nic nie kupowaliśmy. Możemy więc po prostu zamówić towar, a zapłacimy za niego dopiero wtedy, gdy przyjdzie. Doświadczony sprzedawca będzie wiedział, jak wysłać paczkę kurierem za pobraniem.

Czytaj również  Czy warto kupić smartfona z technologią 5G?

 


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *