Home » Edukacja » Czy Twoja firma jest na Facebooku? Jeśli nie, zobacz jak to zmienić

Czy Twoja firma jest na Facebooku? Jeśli nie, zobacz jak to zmienić

Dziś jeśli nie ma Cię na Facebooku, to znaczy, że nie istniejesz. A już na pewno, że nie chcesz komunikować się ze swoimi klientami. Takie są odczucia odbiorców. Tymczasem do tej wyliczani warto jeszcze dodać, że Facebook to niepowtarzalne miejsce promocji, z dużym potencjałem targetowania. Jeśli Twojej firmy nie ma jeszcze na Facebooku – masz sporo do nadrobienia.

Po co mojej firmie Facebook

Facebook dla firm jest niczym gigantyczny afisz reklamowy trafiający tylko do tych, którzy szukają informacji o Twojej branży. Jest tak dlatego, że posty są organicznie, czyli niejako same z siebie, oraz odpłatnie pokazywane tym osobom, które w sieci i na Facebooku szukają określonych informacji. Możesz tu przedstawić swoją firmę taką, jaką chcesz, aby ją widziano.
To także kanał pozyskiwania klientów – możesz korzystać z odpłatnych kampanii reklamowych, bardzo precyzyjnie targetowanych, Twoi specjaliści mogą udzielać się w grupach tematycznych, tu też wywołasz efekt marketingu szeptanego.
Nie zapominaj, że to przede wszystkim miejsce komunikacji. Klienci będą mogli na bieżąco dawać Ci feedback o Twoich produktach czy usługach, a Ty będziesz mieć szansę błyskawicznie odpowiadać na ich wątpliwości i pytania.

Na własną rękę

Nie myśl, że „Facebook sam się obrobi”. Jest jak pole – wiecznie jest tu dla rolnika coś do roboty. Oczywiście możesz zacząć od socialmediowej „partyzantki” i dorzucać jakiś post od przypadku do przypadku albo dorzucić do obowiązków to zadanie komuś z personelu, kto czuje się w tym mocny. W ten sposób na pewno będziesz na tym portalu – czyli potwierdzisz, ze istniejesz 😊, pewnie też zaprezentujesz się swoim klientom – śledzącym już Twój profil, swoje nowości, nowinki z firmy, pokażesz personel i od czasu do czasu zdobędziesz kilku nowych fanów profilu. Warto jednak wiedzieć, że Facebook to potężne narzędzie. Takie prywatne klikanie przeniesione tylko na profil firmowy niewiele zdziała, nie wykorzysta wszystkich możliwości sprzedażowych i PR-owych.

Czytaj również  Wrocław stoi informatykami

Facebook profesjonalny

Najlepsze efekty osiągniesz, traktując to medium z pełną powagą i odpowiedzialnością. Masz tu dwie drogi – możesz zatrudnić osobę odpowiedzialną wyłącznie za promocję w social mediach. Profesjonalista będzie potrafił skoordynować te działania, nadać im cel i go osiągnąć. Być może chcesz przekierować ruch na swoją stronę internetową, być może chcesz przyciągnąć klientów indywidualnych, a być może planujesz zbudować silną, rozpoznawalną markę. Jednak bez dodatkowych nakładów finansowych praca ta będzie żmudna i długotrwała, ale wciąż pod pełną kontrolą Twojego pracownika i Ciebie.
Możesz też zdecydować się na agencję reklamową prowadzącą konta Facebooka dla firm. Określisz budżet, cele i zdasz się na ekspertów – facebook ninja. Przeprowadzą dla Ciebie profesjonalną kampanię i z pewnością zostaniesz dostrzeżony, a Twoje sprzedaż wzrośnie. Nie będziesz jednak miał pełnej kontroli podczas reagowania kryzysowego – zewnętrzni specjaliści nie znają aż tak dobrze Twojej firmy (choć pewnie są wyjątki).
Facebook dziś to konieczność, warto jednak go nie bagatelizować i nauczyć się korzystać świadomie ze wszystkich narzędzi które oferuje. Bo jest skuteczny.

Więcej informacji uzyskasz tutaj: https://digitalhill.pl/uslugi/content-marketing/kampanie-facebook-ads/


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *